Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Program Polska Cyfrowa wspiera uczniów o wybitnych uzdolnieniach informatycznych.

Cel

Rozwój zainteresowania uczniów algorytmiką i programowaniem, udział w konkursach i olimpiadach informatycznych oraz z dziedzin pokrewnych (automatyka, mechatronika, robotyka) jak również wyposażenia ich w taką wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w przyszłości osiągać sukcesy zawodowe.

Dla kogo?

Dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych, liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia. Z zajęć skorzysta w sumie minimum 7 tysięcy uczniów, a kwalifikacje do prowadzenia zajęć zdobędzie ponad 700 osób.

Co oferuje?

  • zajęcia z algorytmiki i programowania,
  • dla osób prowadzących zajęcia - dostęp do szkoleń uzupełniających, materiałów edukacyjnych oraz zadań testowych i mentoringu.

Kiedy?

Od września 2018 r. do 31 grudnia 2023 r.

"Centrum Mistrzostwa Informatycznego to tylko jedno z całej palety działań, które pozwolą naszej gospodarce wziąć udział w cyfrowej rewolucji. Z pomocą funduszy unijnych już teraz podłączamy 10 tys. szkół do internetu. Niebawem dołączą do nich kolejne 4 tys. Wkrótce ruszą też nieoprocentowane pożyczki do 18 tys. zł na szkolenia dla osób, które chciałyby zostać programistami" – powiedział, podczas prezentacji założeń projektu, wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego może liczyć na dofinansowanie w maksymalnej kwocie 50 mln zł. Kwota ta będzie zależeć od poziomu zainteresowania uczniów, szkół oraz osób prowadzących.