Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Aplikacje oparte na otwartych danych publicznych. Nabór wniosków przedłużony

Do końca czerwca można złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w obszarze dostępności i użyteczności informacji sektora publicznego. Na tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących otwarte dane mamy 20 milionów złotych w programie Polska Cyfrowa.

"Wydłużenie terminów trwających naborów w konkursach unijnych jest elementem Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Nasz zestaw zaleceń skutecznie wspomaga realizację inwestycji współfinansowanych z UE" – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

W pierwszym konkursie, na rzecz tworzenia usług wykorzystujących informacje sektora publicznego, mamy do podziału 20 milionów złotych. Nabór wniosków o dofinansowanie jest prowadzony w dwóch rundach. Pierwsza zakończy się 8 maja, a w drugiej składanie wniosków przedłużamy do końca czerwca. W każdej z rund dostępne są środki w wysokości 10 milionów złotych. Dofinansowanie projektu wyniesie maksymalnie 84,63% kosztów kwalifikowalnych.

Wsparcie będzie udzielane na wdrożenie nowych usług lub rozszerzenie funkcjonalności już istniejących w obszarze edukacji, administracji, ochronie zdrowia czy środowiska, a także do rozwoju działalności gospodarczej. Utworzone w ramach projektów aplikacje umożliwią ponowne wykorzystanie danych publicznych. A potencjał tych danych jest nieograniczony.

"E-usługi w administracji publicznej odgrywają coraz istotniejszą rolę. Ich uzupełnieniem mogą być również aplikacje oparte o dane, które pomagają nam w codziennej pracy i życiu. Takie rozwiązania są również istotne w dobie obecnej sytuacji wynikającej z pandemii" - dodaje Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa, instytucji pośredniczącej dla programu Polska Cyfrowa.