Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Aktywny sierpień z Funduszami Europejskimi

Mimo że sezon wakacyjny w pełni i wreszcie mamy odrobinę wyczekiwanego wytchnienia, to Fundusze Europejskie nie zwalniają tempa. Oferta dla przedsiębiorców jest nadal bardzo bogata. Sprawdź sam!

W sierpniu możemy skorzystać z oferty trwających już konkursów lub tych, które dopiero są uruchamiane. Na liście znajdziesz 20 naborów z programów krajowych i 17 z programów regionalnych.

Badania i rozwój kontra koronawirusy

Do niedawna badania prowadzone w laboratoriach mogły wydawać się mało interesujące i abstrakcyjne. Teraz, w wyścigu za skutecznymi sposobami walki z pandemią, szczególnie doceniamy znaczenie i praktyczny wymiar nauki. Śledzimy postępy prac nad szczepionką i lekiem, który okaże się skuteczny. Program Inteligentny Rozwój wspiera prowadzenie badań także w tym obszarze. Na projekty związane z diagnostyką SARS-CoV-2 oraz przeciwdziałaniem pandemii przeznaczyliśmy 200 mln złotych.

O dofinansowanie w konkursie „Szybka ścieżka – koronawirusy” ubiegać się mogą przedsiębiorstwa oraz konsorcja składające się z firm lub przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Wnioski przyjmowane są do końca tego roku, jednak już teraz warto zapoznać się tym konkursem. Szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu konkursowym

Innowacje w czasach pandemii

Z końcem sierpnia uruchamiamy znany przedsiębiorcom z Polski wschodniej konkurs „Wdrażanie innowacji przez MŚP”. Na mikro, małe i średnie firmy czeka jednak w tym roku nowość, będąca odpowiedzią na obecną sytuację. Fundusze Europejskie dodatkowo sfinansują w tym naborze takie inwestycje, które pomogą przystosować firmę do funkcjonowania w czasie pandemii. Środki będzie można przeznaczyć np. na dostosowanie pomieszczeń do reżimów sanitarnych lub zakup sprzętu, który usprawni pracę zdalną.

Maksymalna wartość dotacji na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, będących wynikiem prac B+R, to nawet 20 mln zł. Konkurs rozpocznie się 25 sierpnia i potrwa do 24 września br.

O szczegółach przeczytasz na stronie konkursu

Nowy Start – ucz się na błędach

Poniosłeś porażkę w biznesie, ale nie poddajesz się i ponownie rozkręcasz działalność gospodarczą? Fundusze Europejskie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój pomogą Ci zrozumieć, co poszło nie tak i jak nie popełnić tych samych błędów. Zaaplikuj do programu Nowy Start. Zdobyte środki przeznaczysz np. na analizę przyczyn niepowodzenia, rozwój kompetencji niezbędnych do prowadzenia firmy oraz przeszkolenie zatrudnionych pracowników. Zgłoszenia przyjmowane są przez 4 operatorów. 

Bliższe informacje znajdziesz na stronie power.parp.gov.pl

Rozwój na przekór koronawirusowi

Mimo iż pandemia utrudniła funkcjonowanie wielu przedsiębiorcom, to nawet w tych czasach Fundusze Europejskie pomagają firmom zdobywać nowe rynki. Dobrym przykładem jest konkurs „Internacjonalizacja MŚP” z Programu Polska Wschodnia, którego celem jest sfinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm działających na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na usługi doradcze, koszty materiałów reklamowych, szkoleń, udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych czy na zakup środków trwałych. Szczegóły znajdziesz na stronie konkursu

Dofinansowanie z Programów Regionalnych na walkę z pandemią

Również programy regionalne wspierają walkę z koronawirusem. Dla przykładu w województwie warmińsko-mazurskim, w ramach konkursu „Usługi dla MŚP”, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na projekty obejmujące produkcję wyrobów służących zwalczaniu epidemii COVID-19, takich jak m.in. produkty lecznicze (w tym szczepionki) i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynne i surowce, wyroby medyczne czy sprzęt szpitalny i medyczny. Więcej informacji

W tym samym programie można także uzyskać wsparcie na projekty skierowane na zabezpieczenie pracowników i firm w okresie zwiększonego zagrożenia w obszarze zdrowia publicznego (w tym: w okresie zagrożenia epidemicznego, epidemii, reżimu sanitarnego) poprzez:

  • dostosowanie stanowisk pracy do działania w warunkach epidemii, m.in. poprzez wyposażenie w środki ochrony indywidualnej i ochrony zbiorowej, testy zdrowotne dla pracowników,
  • zakup sprzętu/usług pod kątem zapewnienia ciągłości pracy i działalności (m.in. usług doradczych, dostosowanie do pracy zdalnej, sprzedaży wysyłkowej, zmiany sieci dystrybucji, wprowadzenie nowego produktu/ usługi, przebranżowienie, etc.).

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie programu regionalnego

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających w sierpniu naborach dla przedsiębiorców znajdziesz poniżej:

Powyższe informacje dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków”.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także „Wyszukiwarka Dotacji”.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci kompleksowej informacji. I to wszystko bezpłatnie!