Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie dla osób powyżej 30. roku życia

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające ludzi wyglądających przez okno, obok napis: Fundusze Europejskie dla osób powyżej 30 roku życia

Jaką pomoc możesz uzyskać?

Szkolenia, doradztwo, dotację lub pożyczkę na założenie firmy oraz pomoc finansową na początku działania firmy. Podstawowa dotacja wynosi najczęściej ponad 20 tys. zł. Kwoty pożyczek często są wyższe i mogą się różnić w zależności od województwa.

Dotacja na założenie firmy 

Jeśli ukończyłeś 30 lat, masz możliwość uzyskania dofinansowania na założenie firmy. Warunki dofinansowania mogą się różnić w zależności od województwa. Podstawowe zasady są zawsze takie same: o dotację na założenie firmy możesz się starać, jeśli ukończyłeś 30 lat i nie pracujesz.

Najczęściej musisz też wykazać, że Twoja sytuacja zawodowa nie jest łatwa. Co to dokładnie oznacza? Określa się tak sytuację kobiet, osób, które mają więcej niż 45 lat, osób z niepełnosprawnościami, z niskim wykształceniem, długotrwale bezrobotnych.

Pożyczka

Jeśli ukończyłeś 30 lat, masz pracę i nie należysz do żadnej z powyższych grup, możesz uzyskać pożyczkę na założenie firmy. Co prawda musisz ją zwrócić, ale jest znacznie łatwiej dostępna, procedury są krótsze i prostsze, a warunki spłaty bardzo korzystne.

Jesteś zainteresowana/y? Skontaktuj się ze swoim wojewódzkim urzędem pracy (najczęściej to on odpowiada za wybór instytucji, które udzielają Ci dotacji lub pożyczek).

Dowiedz się więcej

Możesz też zadzwonić lub napisać do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Informacje o aktualnie dostępnych możliwościach wsparcia znajdziesz także w Wyszukiwarce Dotacji.

O tym, jak skorzystać z Funduszy, możesz się dowiedzieć także z naszych ulotek:

 Odwiedź również poniższe strony:

  1. Jak uzyskać dofinansowanie - przewodnik
  2. Jak założyć własną firmę?
  3. Wsparcie dla osób poniżej 30. roku życia
  4. Jak Fundusze zmieniają Polskę?
  5. Animacje i filmy edukacyjne