Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Spotkanie "Innowacyjna Firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich" w Pleszewie

Informacje o spotkaniu

Kolejne już, szóste w tym roku i piętnaste od początku, spotkanie informacyjne z cyklu „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” odbyło się 9 października 2018 r. w Pleszewie w województwie wielkopolskim. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców. W spotkaniu wzięła udział wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.

Zgromadzeni przedsiębiorcy zapoznali się z założeniami Konstytucji Biznesu, na którą składa się pakiet 5 ustaw, stanowiących kluczowy etap reformy prawa gospodarczego, zapowiedzianej w Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

W dalszej części zaprezentowano możliwości wsparcia firm na różnych etapach rozwoju przedsiębiorstwa z Programu Inteligentny Rozwój i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz tego eksperci zaprezentowali program Dostępność Plus, Czyste Powietrze, a także bardzo bieżący temat: Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Wszystko w prostej, zrozumiałej formie. Na koniec, dla zainteresowanych, po prezentacjach odbyły się indywidualne konsultacje z ekspertami z poszczególnych dziedzin. 

Partnerzy Spotkania

  • Ministerstwo Cyfryzacji,
  • Bank Gospodarstwa Krajowego,
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju,
  • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego / Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich,
  • Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

***

„Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” to cykl spotkań, które odbywają się od 2016 r. w różnych miastach Polski i dotyczą głównie wsparcia firm w realizacji innowacyjnych projektów. Są to spotkania dla małych i średnich przedsiębiorstw, a prowadzą je eksperci z różnych instytucji zajmujących się wdrażaniem poszczególnych form wsparcia.

Głównymi założeniami spotkań są:

  • zachęcenie przedsiębiorców do poszukiwania możliwości inwestowania w know-how, nowoczesne produkty i usługi, które są wynikiem prac naukowców;
  • prezentacja konkretnej oferty (Program Inteligentny Rozwój, Program Polska Wschodnia, programy regionalne) dla przedsiębiorców z regionu, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystywania i wdrażania przez nich innowacji (efektów prac w zakresie B+R).

Prezentacje