Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Podsumowanie dotychczasowych działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie rewitalizacji – Panel „Miasta w rewitalizacji” podczas Kongresu Polityki Miejskiej 2021

Kongres Polityki Miejskiej to największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. W dniach 7-8 czerwca 2021 roku toczyły się rozmowy o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także dyskusji o rewitalizacji, dlatego zaplanowano panel "Miasta w rewitalizacji" oraz cykl warsztatów o rewitalizacji.

W związku z trwającą pandemią COVID-19 tegoroczne wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej. Tych wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu zapraszamy do zapoznania się z nagraniem sesji "Miasta w rewitalizacji" z drugiego dnia Kongresu Polityki Miejskiej 2021. Podczas panelu szukaliśmy odpowiedzi, na jakim etapie rewitalizacji jest Polska, biorąc pod uwagę efekty realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej projektu strategicznego Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju „Pakiet działań na rzecz wsparcia samorządów w programowaniu i realizacji rewitalizacji”. Przedstawione zostały pierwsze efekty wsparcia administracji mołdawskiej w budowaniu systemu rewitalizacji z wykorzystaniem polskich doświadczeń. Na zakończenie toczyła się dyskusja o trendach w rewitalizacji.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania sesji "Miasta w rewitalizacji":

Miasta w rewitalizacji

oraz filmu podsumowującego dotychczasowe efekty projektu strategicznego SOR „Pakiet działań na rzecz wsparcia samorządów w programowaniu i realizacji rewitalizacji”:

Pakiet działań na rzecz wsparcia samorządów w programowaniu i realizacji rewitalizacji

Program panelu "Miasta w rewitalizacji":

Część I: Polska w trakcie rewitalizacji

 • Podsumowanie warsztatów: Katarzyna Spadło, Instytut Rozwoju Miast i Regionów
 • Podsumowanie pakietu działań na rzecz wsparcia rewitalizacji: Aleksandra Kułaczkowska oraz Kamil Wieder, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Część II: Revitalizarea Urbană în Moldova. Podsumowanie wsparcia administracji mołdawskiej w budowaniu systemu rewitalizacji

 • Perspektywa polska: Grzegorz Pragert, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Koordynator projektu
 • Perspektywa mołdawska:  Igor Malai, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Rolnictwa, Rozwoju Regionalnego i Środowiska; Marina Vorbaneț, przedstawiciel miasta Edineț.

Część III: Dyskusja. Trendy w rewitalizacji – czego się dowiedzieliśmy, a co dopiero przed nami?

Uczestnicy dyskusji:

 • perspektywa ekspercka: Katarzyna Spadło (Instytut Rozwoju Miast i Regionów), Andrzej Brzozowy (Projekty Miejskie)
 • perspektywa regionów: Paulina Sikorska (Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)
 • perspektywa miast: Aneta Nasternak (Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice), Sylwia Łaźniewska (Burmistrz Dobiegniewa).

Prowadzenie: Aleksandra Kułaczkowska, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Organizatorami Kongresu Polityki Miejskiej  są: Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Partnerami tegorocznej edycji wydarzenia są Miasto Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Związek Miast Polskich, Śląski Związek Gmin i Powiatów i Program URBACT. Więcej o Kongresie Polityki Miejskiej

Galeria zdjęć z dyskusji Trendy w rewitalizacji – czego się dowiedzieliśmy, a co dopiero przed nami 

 • Dyskusja panelowa

  Dyskusja panelowa

 • Dyskusja panelowa

  Dyskusja panelowa

 • Dyskusja panelowa

  Dyskusja panelowa

 • Dyskusja panelowa

  Dyskusja panelowa