Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dążymy do tego, aby doskonalić komunikację pisemną Funduszy Europejskich. Stworzyliśmy w 2018 r. sieć liderów prostego języka. Była ona efektem szkoleń i inicjatywy „Prosto i kropka”. Do tej pory zrealizowaliśmy kilka edycji szkoleń z prostego języka.

Liderzy prostego języka pracują w instytucjach systemu Funduszy Europejskich. Są to “Wasi ludzie” od prostego języka! Korzystajcie śmiało z ich pomocy.

Na przełomie października i listopada 2021 r. zorganizowaliśmy III edycję szkoleń „Prosto i kropka”. W trzydniowych szkoleniach „Lider prostego języka – Prosto i kropka” wzięło łącznie udział 60 osób. Pełnią oni obecnie rolę lidera prostego języka w swoich urzędach. Chcemy, by nowi liderzy swoją wiedzą, postawą oraz zaangażowaniem upowszechniali prosty język w instytucjach systemu Funduszy Europejskich. 

Uczestnicy zapoznali się z trzema grupami zagadnień:

  • poznaj zasady prostego języka,
  • pisz prościej,
  • przekonaj innych.

prosty język logo

Wcześniejsze edycje szkoleń dla liderów prostego języka

II edycja szkoleń – w lutym i marcu 2020 r. – zrealizowaliśmy cykl szkoleń dla nowych liderów prostego języka. Trwały one trzy dni i obejmowały trzy grupy zagadnień: pisz prościej, zaprezentuj się i przekonaj innych. Szkoliliśmy przyszłych liderów z zasad prostej polszczyzny, sztuki prezentacji, a także zmiany w organizacji. Było ciekawie i inspirująco, czyli prosto i kropka! W szkoleniach wzięli udział przede wszystkim przedstawiciele instytucji systemu Funduszy Europejskich, a także instytucji im podległych. Przeszkoliliśmy 30 nowych liderów prostego języka.

I edycja szkoleń – w listopadzie 2018 r. – cieszyła się dużym zainteresowaniem i co najważniejsze – pozwoliła stworzyć sieć liderów prostego języka.

Jeśli masz pytania, napisz do nas!

prosty.jezyk@mfipr.gov.pl