Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jak pisać o Funduszach Europejskich?

Pobierz publikację "Jak pisać o Funduszach Europejskich?"

Publikacja jest zbiorem  porad, które dotyczą pisania o Funduszach Europejskich. Znajdziesz w niej informacje na temat skutecznej komunikacji i sposobach dotarcia do odbiorcy. Przeczytasz też o poprawności językowej tekstów i stylach pisania. Zaletą tej publikacji jest uniwersalność – prezentowane w niej zasady można odnieść również do tworzenia tekstów na inne tematy, nie tylko te związane z Funduszami Europejskimi.Poradnik napisali wybitni autorzy, naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego: Jan Miodek, Tomasz Piekot, Marek Maziarz, Marcin Poprawa i Grzegorz Zarzeczny.

broszura "Jak pisać o Funduszach Europejskich?"

Poradnik efektywnego pisania

Pobierz "Poradnik efektywnego pisania"

Poradnik daje wskazówki w jaki sposób można uprościć teksty, które powstają na potrzeby konkursów na dofinansowanie projektów z Funduszy Europejskich. Przedstawia i wyjaśnia zasady prostego języka.

Autorami poradnika są naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego: Ewelina Moroń, Tomasz Piekot, Grzegorz Zarzeczny i Marek Maziarz.

Poradnik efektywnego pisania

Sprawdź, czy Twoje pismo jest proste

Pobierz "Sprawdź, czy Twoje pismo jest proste" (PDF 593 KB)

Jest to krótka lista kontrolna, z której możesz korzystać podczas pisania pisma. Ulotka pomaga sprawdzić czy piszesz pisma w sposób prosty. 

Ulotka "Sprawdź, czy Twoje pismo jest proste?"

 

Publikacje na temat prostego języka

Kwartalne Wiadomości Prostego Języka

Zapoznaj się z Kwartalnymi Wiadomościami Prostego Języka