Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Mapy potrzeb zdrowotnych - Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych

Opis projektu

Mapy potrzeb zdrowotnych to narzędzie, które ma wpłynąć na polepszenie opieki zdrowotnej w poszczególnych regionach Polski. W praktyce to raporty zawierające opisy, wykresy i tabele. Korzysta się z nich przy okazji np. tworzenia koszyka świadczeń gwarantowanych, kontraktowania świadczeń czy wydatkowaniu środków unijnych. Mapy wykorzystuje Ministerstwo Zdrowia, NFZ, wojewodowie i podmioty lecznicze.

Dzięki Funduszom Europejskim powstało pierwsze takie rozwiązanie w Polsce, pozwalające monitorować efektywność systemu ochrony zdrowia. Analizy zawarte w mapach stanowią obiektywne i porównywalne źródło informacji dla wojewodów. Dzięki nim mogą zapoznać się z sytuacją w regionie i podejmować działania, które poprawią wskaźniki jakościowe placówek leczniczych.

Projekt „Mapy potrzeb zdrowotnych” został wyróżniony przez European Institute of Public Administration w Maastricht prestiżowym certyfikatem Best Practice European Public Sector Award 2017 (EPSA).

EPSA to nagroda dla najbardziej innowacyjnych oraz wyróżniających się sprawnością jednostek administracji publicznej, które podejmują działania dotyczące kompleksowego i skutecznego rozwiązywania kluczowych problemów.

Galeria zdjęć

 • Materiał seminaryjny pt. „Efektywne działanie przez mapowanie”

  Materiał seminaryjny pt. „Efektywne działanie przez mapowanie”

 • Uczestnicy seminarium

  Uczestnicy seminarium

 • Wykład dotyczący problematyki mapowania

  Wykład dotyczący problematyki mapowania

 • Widok na stronę projektu

  Widok na stronę projektu

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Ministerstwo Zdrowia

Program

Program Wiedza Edukacja Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Społeczny

Całkowita wartość projektu

53 mln zł

Wkład UE

44,8 mln zł