Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Doradca zawsze dostępny

Cezary Ziemiński, prezes Onevid.io i dyrektor ds. rozwoju technologii

Warszawska firma Migam od lat ułatwia życie osobom z dysfunkcjami słuchu. Jak? Dzięki wypracowanemu przez nią modelowi omnichannelowej komunikacji. Czyli prościej rzecz ujmując: takiej technologii, która pozwala obsłużyć jednocześnie kilkadziesiąt tysięcy połączeń wideo wywoływanych z dowolnego urządzenia. Dodanie do niej modułu tłumacza migowego sprawiło, że obsługa klientów z niepełnosprawnościami słuchu stała się o wiele prostsza.

Czytaj więcej i zobacz film

Cyfryzacja od środka

Grzegorz Ciwoniuk, współzałożyciel start-upu

Firmowy intranet nie musi służyć wyłącznie do przesyłania pracownikom suchych komunikatów. Może usprawniać komunikację i angażować ich tak, by działali efektywniej. Atrakcyjne rozwiązania projektuje białostocka firma Elastic Cloud Solutions (ECS), która z pomocą unijnych pieniędzy wyruszyła na podbój rynków zagranicznych.

Czytaj więcej i zobacz film

Rozprawa jest rejestrowana

E-protokół to cyfrowy zapis dźwięku i obrazu z sali sądowej

Co dokładnie powiedział świadek? Sąd i strony postępowania mogą to łatwo odtworzyć słowo po słowie dzięki wprowadzeniu e-protokołu. Sprawy cywilne i wykroczeniowe są rejestrowane (zapis audio lub wideo) już w ponad 3,5 tys. sal sądowych w całej Polsce.

Czytaj więcej i zobacz film

Kamerdyner zajmie się domem

Elementy systemu OKE

Kto z nas nie chciałby mieć kamerdynera, który wykona za nas nudne domowe czynności? Kogoś, kto nie tylko posłucha polecania, ale będzie też dbał o nasz spokój i bezpieczeństwo? W gdańskiej firmie OK Poland sp. z o.o. opracowano urządzenie, które ostrzega przed niebezpieczeństwem i pomaga w codziennych czynnościach.

Czytaj więcej i zobacz film

Synergia to siła

dwie dziewczynki siedzą tyłem na houseboacie

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego – to jedna z myśli przewodnich, którymi kieruje się fundacja Projekt Arché. Tę maksymę widać w „Synergii”, który pod swoje skrzydła wziął 26 rodzin zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Innowacyjne społecznie działania dają mieszkańcom motywację do podejmowania kolejnych akcji i wiarę, że wspólnie mogą zmieniać siebie i swoje otoczenie.

Czytaj więcej i zobacz film

Międzypokoleniowa podróż

Mężczyzna (opiekun) przyniósł obiad starszej kobiecie

„Babcia i dziadek z klasą” czy „Pakiet opieki wytchnieniowej” to tylko dwie z czterech innowacji społecznych, które zostały docenione przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Do współpracy zaprosiło ono organizacje i osoby, które mają konkretne pomysły na poprawę jakości życia osób starszych, zależnych i ich opiekunów.

Czytaj więcej i zobacz film