Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Gdzie szukać wsparcia w ubieganiu się o finansowanie z Horyzontu 2020?

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) nieodpłatnie wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych i przedsiębiorstw w programach ramowych UE. KPK działa przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk od 1999 r.

Oferuje kompleksowy zakres wsparcia:

  • usługi mentoringowe i konsultacyjne na etapie przygotowywania wniosków (aspekty finansowo-prawne i poszukiwanie partnerów do projektów) i realizacji projektów,
  • konsultacje wniosków przed ich złożeniem do Komisji Europejskiej,
  • dni informacyjne, konferencje, warsztaty z przygotowywania wniosków projektowych, spotkania brokerskie.

Jej działalność jest finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Instytucję tę wspomaga 11 Regionalnych Punktów Kontaktowych w największych ośrodkach akademickich oraz kilkanaście Branżowych Punktów Kontaktowych przy polskich platformach technologicznych i kluczowych klastrach. KPK jest koordynatorem sieci dla mobilnych naukowców EURAXESS. 

Zapraszamy do korzystania z usług KPK! Więcej informacji i bezpośrednie kontakty do ekspertów na stronie serwisu Krajowego Punktu Kontaktowego.

Zachęcamy także do śledzenia informacji związanych z Horyzontem 2020 w mediach społecznościowych (profil KPK na facebooku oraz twittwerze), zapisania się na nasz cotygodniowy newsletter oraz biuletyn anglojęzyczny.