Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Europejski Korpus Solidarności to program edukacyjny jest skierowany do młodzieży w wieku od 18 do 30 lat. Zainaugurował go w grudniu 2016 roku Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Europejski Korpus Solidarności zbudowany jest z trzech filarów – każdy z nich stanowi inny rodzaj działania. Poszczególne jego części są odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy. Zaprojektowane są tak, by wszyscy, którzy chcą pomagać innym mogli to zrobić. Program ma też pomóc młodym ludziom nie tylko uczyć się i rozwijać, a także zdobywać doświadczenia.

Obszary Programu

Wielowymiarowość Europejskiego Korpusu Solidarności gwarantuje, że każdy młody człowiek będzie miał okazję sprawdzić się w różnych obszarach społecznych aktywności. Udział w jednym działaniu nie wyklucza możliwości zaangażowania się w projekt innego działania. Już ponad 5 000 osób zaczęło realizować swoje projekty. W bazie Europejskiego Korpusu Solidarności zarejestrowało się ponad 60 000 młodych ludzi, którzy gotowi są podjąć wyzwanie i zaangażować się w pracę na rzecz społeczności. 

Europejski Korpus Solidarności oferuje młodzieży i organizacjom możliwość zaangażowania się w trzy typy działania:

  • Projekty Wolontariatu,
  • Projekty Solidarności,
  • Staże i miejsca pracy.

Szczegółowe informacje o Europejskim Korpusie Solidarności

Budżet Programu

Do końca 2020 roku na finansowanie działań Korpusu przewidziano 376,5 milionów euro.