Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Masz szczególnie trudną sytuację życiową?

kucharz

Pomoc w regionach 

Dzięki projektom dofinansowanym w Twoim regionie możesz korzystać np. z doradztwa i szkoleń, pomocy psychologicznej czy asysty w znalezieniu pracy. Fundusze w regionach pomagają w nauce lepszego radzenia sobie w relacjach ze społeczeństwem, działań integracyjnych i aktywizacyjnych.  

W programach regionalnych znajdziesz także możliwość skorzystania z tzw. edukacji ustawicznej. Są to najczęściej projekty szkoleniowe związane z kompetencjami  informatycznymi i językowymi. Ale także podnoszące kwalifikacje zawodowe, które ułatwiają poruszanie się na rynku pracy.  

Z listą projektów, które zostały dofinansowane, możesz zapoznać się m.in. na stronie internetowej programu regionalnego Twojego województwa. Zajrzyj także na Wyszukiwarkę Dotacji.

Znajdź pracę!

Wsparcie zagraniczne 

Możesz także skorzystać z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT).

I tak na przykład, jeśli mieszkasz w Polsce północno-wschodniej możesz otrzymać wsparcie z programu Litwa-Polska. Oferuje on wspólne, polsko-litewskie szkolenia i działania angażujące młodych we współpracę kulturalną, edukacyjną oraz społeczną. Młodych wprowadza się w świat biznesu i zachęca do zakładania firm.      

Ale nie tylko północne tereny Polski mogą liczyć na udział w ciekawych projektach. Edukacja jest priorytetem w całej Polsce. Tereny przygraniczne od południa czy zachodu również zapraszają młodzież do udziału w projektach kształcenia ogólnego i zawodowego.  Szkoły biorące w nich udział mają lepsze wyposażenie i bogatszą ofertę zajęć. Co więcej, dają szansę na współpracę z potencjalnymi pracodawcami z zagranicy. Po sąsiedzku można nauczyć się języka, a nawet wyjechać na wymianę zagraniczną.

I to nie wszystko. Wybrane programy (Brandenburgia-Polska i Litwa-Polska) oferują staże i praktyki zawodowe. Dofinansowywane są też projekty zatrudnienia młodych osób.

Oczywiście projekty różnią się między sobą. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności organizacji pozarządowych czy szkół. Wszystkie mają jeden cel: poprawić jakość edukacji na obszarach przygranicznych i dać młodym osobom pracę na miejscu.

Jeśli szukasz informacji na ich temat, koniecznie zajrzyj na stronę www.ewt.gov.pl.

 

 

Skontaktuj się z Centralnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich

Administratorem danych jest Centrum Projektów Europejskich z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ul. Domaniewskiej 39A. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu wymiany informacji oraz obsługi korespondencji i nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osoba, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

3+3=