Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jesteś studentem lub doktorantem?

szkoły wyższe

Realizacja pomysłów

Realizujesz swoje marzenia na wyższej uczelni. Studiując lub robiąc studia doktoranckie, możesz również skorzystać z możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie. Nie zrażaj się, jeśli Twój projekt nadal wydaje Ci się niedopracowany. Jeśli masz w głowie pomysł, to już połowa sukcesu. Kluczem do dobrego projektu są: wiedza, kompetencje i doświadczenie zaangażowanych osób. Spora część pieniędzy z Programu Inteligentny Rozwój przeznaczona jest na podnoszenie kompetencji naukowców i pracowników firm.

Współpraca między nauką a biznesem

Co więcej, Program Inteligentny Rozwój wspiera projekty zarządzania badaniami naukowymi i ich wprowadzeniem na rynek. Dba też o zacieśnianie relacji pomiędzy firmami i nauką. Program wspiera zarówno projekty zespołowe prowadzone w jednostkach naukowych bądź przedsiębiorstwach, jak i te z udziałem studentów, doktorantów i młodych  doktorów. Nie mniej istotne jest wsparcie prowadzone pod kierunkiem naukowca posiadającego doświadczenie we współpracy z gospodarką i ukierunkowane na opracowanie konkretnego rozwiązania dla biznesu.

Program dofinansowuje projekty uczelnianych centrów transferu technologii (CTT) i spółek celowych. Wszystko po to, by wspierać komercjalizację wyników badań naukowych ich pracowników i doktorantów. Liczą się też projekty dotujące staże pracowników przedsiębiorstw w zagranicznych przedsiębiorstwach lub renomowanych organizacjach badawczych.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz na stronach Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej

Pogram Erasmus+

W czerwcu 2016 r. ruszyła druga edycja projektu pn. Zagraniczna mobilność studentów z niepełnosprawnością oraz znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej (Erasmus+) (potrwa do grudnia 2019 r.). Studenci biorący w nim udział mogą nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także zdobyć praktyczne umiejętności i kompetencje przydatne na rynku pracy, tj.: porozumiewanie się w języku obcym, umiejętność samodzielnego uczenia się, kompetencje interpersonalne, społeczne, międzykulturowe, przedsiębiorczość. Rekrutacja uczestników prowadzona jest przez poszczególne uczelnie, która ustalają indywidualne terminy naboru uczestników.

Więcej informacji na temat projektu

 

 

Skontaktuj się z Centralnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich

Administratorem danych jest Centrum Projektów Europejskich z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ul. Domaniewskiej 39A. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu wymiany informacji oraz obsługi korespondencji i nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osoba, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

2+9=