Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jeśli masz już pomysł na innowację w Twojej firmie, nasi eksperci pomogą ocenić Ci jego potencjał. Dowiesz się, czy warto startować w danym konkursie z Programu Inteligentny Rozwój (PO IR) i złożyć wniosek o dofinansowanie.

Dla kogo?

Dla przedsiębiorców, zainteresowanych wprowadzeniem innowacji, którzy do tej pory nie korzystali ze środków europejskich.

Co musisz mieć?

Pomysł. Czyli: co chcesz zrobić, jakie działania podjąć, jakie rodzaje wydatków przewidujesz. Pamiętaj, nasz formularz to nie wniosek konkursowy. Nie musisz znać wszystkich szczegółów. Wystarczy, że w prosty sposób opiszesz to, co chcesz zrobić.

Jak działa STEP?

Wypełnij formularz. Wybierz województwo, w którym będziesz realizować swój projekt, uzupełnij wszystkie pola i czekaj na odpowiedź:

Co się dzieje dalej?

Poczekaj 5 dni - sprawdzimy, czy Twój pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój. Sprawdzaj pocztę e-mail i odbieraj telefon.

Tak – skontaktuje się z Tobą nasz ekspert. Wspólnie ustalicie sposób współpracy i wymiany informacji.

Nie – pomysł nie wpisuje się w PO IR, ale być może są inne źródła dofinansowania. Nie poddawaj się, jeśli konsultant Ci ich nie wskaże, dopytaj! Pamiętaj: Fundusze Europejskie to nie tylko Program Inteligentny Rozwój (w tym obszarze działa STEP).

Decyduj - otrzymasz opracowaną specjalnie dla Ciebie analizę mocnych i słabych stron pomysłu. Analiza uwzględni specyfikę konkursu, do którego został zakwalifikowany Twój pomysł na projekt.

Co zyskujesz?

Nasz ekspert:

  • wskaże źródła finansowania z Funduszy Europejskich, a przede wszystkim z Programu Inteligentny Rozwój,
  • wskaże konkurs PO IR, do którego kwalifikuje się Twój pomysł oraz instytucję do której należy złożyć wniosek,
  • pomoże jasno i precyzyjnie określić cele projektu i jego główne założenia,
  • przekaże kluczowe informacje o konkursie niezbędne na etapie opracowywania wniosku,
  • określi mocne i słabe strony pomysłu w kontekście rekomendowanego konkursu PO IR,
  • przedstawi praktyczne i konkretne rekomendacje, dzięki którym zwiększysz swoje szanse.

Kto oceni Twój projekt?

Eksperci branżowi i finansowi, doświadczeni w ocenie wniosków konkursowych składanych do Programu Inteligentny Rozwój i jego poprzednika, Programu Innowacyjna Gospodarka.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wejdź na stronę: www.step.gov.pl. Znajdziesz tam również regulamin korzystania z usługi oraz materiały informacyjne i edukacyjne. 

Zobacz także:

  1. Innowacje są dla Ciebie
  2. Masz wątpliwości? Zapytaj ekspertów
  3. Jak sfinansujesz Twoją innowację?
  4. Zobacz, jak zrobili to inni