Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Masz mniej niż 30 lat, nie uczysz się, nie szkolisz i nie możesz znaleźć pracy?

Młoda dziewczyna pracująca nad projektem

 Skorzystaj z możliwości, które pomogą Ci znaleźć pracę lub założyć własną firmę:

  • Indywidualny plan działania - powstanie na podstawie informacji m.in. o Twoim wykształceniu i predyspozycjach. Będzie zawierał kroki, które musisz wykonać, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy.
  • Doradca zawodowy - pomoże Ci wybrać zawód zgodny z Twoimi możliwościami. Na tym etapie uzyskasz też pomoc w zaplanowaniu kariery zawodowej.
  • Pomoc w znalezieniu pracy – doświadczona osoba pomoże Ci wybrać właściwe oferty pracy i przygotuje Cię do aplikowania na poszczególne stanowiska.  
  • Szkolenia, kursy zawodowe, studia podyplomowe – udział w nich pozwoli Ci poszerzyć lub zdobywać nowe kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu, do którego masz predyspozycje.
  • Staże i praktyki zawodowe - to szansa dla osób, które wiedzą, co chcą robić, ale nie mogą znaleźć pracy, bo nie mają doświadczenia.
  • Pieniądze na przeprowadzkę – osoby, które mają szansę na zatrudnienie z dala od domu mogą liczyć na pokrycie kosztów dojazdu lub wstępnego zakwaterowania.
  • Dotacje na własną firmę - jeżeli analiza Twoich predyspozycji wskaże, że jesteś osobą przedsiębiorczą będziesz mógł starać się o bezzwrotną dotację na start swojego biznesu.

Fundusze Europejskie dla młodych

Jak skorzystać?

Droga do skorzystania z Funduszy Europejskich dla młodych nie jest trudna. Wystarczy kilka prostych kroków:

  1. Znajdź projekt dla siebie - listę projektów znajdziesz w specjalnej Wyszukiwarce. Możesz je przeszukiwać według województw. O projekty, w których możesz wziąć udział zapytaj również konsultanów Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
  2. Skontaktuj się z projektodawcą - jeżeli znajdziesz już projekt w Twoim województwie, skontaktuj się z instytucją, która go realizuje. Najczęściej są to Wojewódzkie Urzędy Pracy lub Ochotnicze Hufce Pracy. Dane kontakowe znajdziesz w Wyszukiwarce w rubryce "Skorzystaj ze wsparcia". Teraz pozostaje Ci zadzwonić, napisać lub wybrać się do siedziby projektodawcy, zgłosić chęć udziału w projekcie i sprawdzić, czy rzeczywiście możesz zostać uczestnikiem.
  3. Skorzystaj z oferty (pracy, stażu, szkolenia, dotacji) - kiedy uda Ci się już nawiązać kontakt z projektodawcą i ustalić, że możesz zostać uczestnikiem projektu, a oferta pasuje do Twoich potrzeb, nie pozostaje nic innego jak z niej skorzystać. Jak to zrobić, dowiesz się na miejscu od projektodawcy. Od tej pory on będzie Twoim przewodnikiem.

Znajdź pracę!

Wystartuj w biznesie!

Znajdź najbliższy punkt informacyjny o Funduszach Europejskich. Grafika to mapa Polski z zaznaczonymi stolicami województw.Znajdź projekt dla siebie.

 

 

Skontaktuj się z Centralnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich

Administratorem danych jest Centrum Projektów Europejskich z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ul. Domaniewskiej 39A. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu wymiany informacji oraz obsługi korespondencji i nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osoba, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

9+0=