Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zostań w domu a my Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP)

Obecna sytuacja sprawia, że po raz pierwszy w historii tak wiele firm maksymalnie wykorzystuje pracę zdalną. Nie stoi to jednak na przeszkodzie w ubieganiu się o środki unijne. Mamy ekspertów, którzy bezpłatnie sprawdzą i pomogą w uzyskaniu dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

grafika dekoracyjna

"Zachęcamy przedsiębiorców do realizacji innowacyjnych pomysłów. Badanie i rozwój to domena nie tylko wielkich laboratoriów. Nawet niewielka zmiana usprawniająca działalność produkcyjną czy usługową może spowodować, że przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z unijnych środków przeznaczonych na B+R" – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej i dodaje: "W obecnej sytuacji pandemii doskonale widać, że bez nowoczesnych technologii życie byłoby trudniejsze. Dlatego warto inwestować w innowacje, a my chcemy w tym pomóc".

Jak korzystać ze STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt)

Wystarczy złożyć formularz. W ramach wsparcia przedsiębiorca uzyska szczegółową analizę swojego pomysłu pod kątem możliwości uzyskania dofinansowania. Analiza pomysłu jest realizowana przez ekspertów posiadających doświadczenie w ocenie wniosków składanych do Programu Inteligentny Rozwój. W efekcie współpracy z ekspertem przedsiębiorca otrzymuje indywidualny raport dotyczący jego pomysłu na projekt, analizujący jego mocne i słabe strony w kontekście ubiegania się o środki z PO IR. Usługa jest całkowicie bezpłatna dla przedsiębiorcy.

Informacje o STEP 

Innovation Coach

Jak sprawdzić innowacyjny potencjał swojego przedsiębiorstwa? W każdym momencie możesz dopisać się do bazy przedsiębiorców i skorzystać z usługi coachingu, która pozwoli Ci rozpocząć działalność w obszarze B+R+I.

Innovation Coach to instrument wsparcia dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I - w szczególności ze środków Programu Inteligentny Rozwój (POIR) i Horyzont 2020 - i nie prowadzili samodzielnie lub prowadzili tylko w ograniczonym zakresie projekty B+R+I. Jest to również druga ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt (STEP) realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Przedsiębiorcy, który będzie zainteresowany skorzystaniem z instrumentu, przydzielony zostanie coach innowacji z bazy ekspertów prowadzonej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Coach najpierw przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa, a następnie w trakcie bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcą zbada potencjał przedsiębiorstwa, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W efekcie coach przedstawi rekomendacje dla przedsiębiorcy, zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie, wskaże możliwości pozyskania środków na innowacje z Unii Europejskiej.

Więcej o Innovation Coach