Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Gotowi na rozwój? Start! Kreuj przyszłość z Funduszami Europejskimi

Pierwszy dzwonek, sale pachnące czystością i ławki, do których powracają uczniowie. Mamy nowy rok szkolny! I choć nauce towarzyszyć będzie niepewność i pewne ryzyko – podejmujemy je z wiarą, że będzie dobrze. Bo celem jest jak najlepszy rozwój dzieci.

Fundusze Europejskie to też szansa na rozwój. I choć sięgnięcie po nie może wydawać Ci się nie lada wyzwaniem – naprawdę warto je podjąć. Dla lepszego jutra. W końcu najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie. Sprawdź, jakie możliwości rozwoju czekają we wrześniu i kreuj rzeczywistość.

W ofercie znajdziesz 29 naborów z programów krajowych, 50 z programów regionalnych oraz 1 jeden konkurs z Europejskiej Współpracy Terytorialnej. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. firmy, uczelnie, czy jednostki samorządu terytorialnego.

Przedsiębiorcy

Badania i produkcja kontra koronawirusy

Do niedawna badania prowadzone w laboratoriach mogły wydawać się mało interesujące i abstrakcyjne. Teraz, w wyścigu za skutecznymi sposobami walki z pandemią, szczególnie doceniamy znaczenie i praktyczny wymiar nauki. Śledzimy postępy prac nad szczepionką i lekiem, które okażą się skuteczne. Fundusze Europejskie wspierają prowadzenie badań także w tym obszarze. Na projekty związane z diagnostyką SARS-CoV-2 oraz przeciwdziałaniem pandemii przeznaczyliśmy aż 200 mln złotych.

O dofinansowanie w konkursie „Szybka ścieżka – koronawirusy” mogą ubiegać się przedsiębiorstwa oraz konsorcja składające się z firm lub przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Wnioski przyjmowane są do końca tego roku. Szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu.

Na mikro, małe i średnie firmy z województwa warmińsko-mazurskiego czekają natomiast środki (z programu regionalnego) na produkcję wyrobów służących zwalczaniu epidemii COVID-19. Dzięki dofinansowaniu powstaną produkty lecznicze, sprzęt medyczny, środki odkażające oraz narzędzia diagnostyczne. Czas na składanie wniosków mija 30 września. Więcej o naborze.

Rolnictwo na miarę XXI wieku

Rolnictwo i nowe technologie? To połączenie to podstawa rozwoju polskiej wsi. Od jej konkurencyjności zależy także jakość i cena produktów, które trafiają na nasz stół. Konkurs AGROTECH, czyli tegoroczna nowość w tzw. „szybkiej ścieżce”, to szansa na innowacyjne rozwiązania w gospodarce rolnej. Na prace badawcze i eksperymentalne prace rozwojowe przeznaczamy 100 mln złotych. O dofinansowanie powalczyć mogą przedsiębiorstwa, konsorcja przedsiębiorstw lub konsorcja naukowo-przemysłowe.

Konkurs potrwa od 10 września do 6 listopada. O warunkach udziału przeczytasz na stronie NCBiR.

Nowy Start

Poniosłeś porażkę w biznesie, ale nie poddajesz się i ponownie rozkręcasz działalność gospodarczą? Fundusze Europejskie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój pomogą Ci zrozumieć, co poszło nie tak, i jak nie popełnić tych samych błędów. Zaaplikuj do programu Nowy Start. Zdobyte środki przeznaczysz np. na analizę przyczyn niepowodzenia, rozwój kompetencji niezbędnych do prowadzenia firmy oraz przeszkolenie zatrudnionych pracowników. Zgłoszenia przyjmowane są przez 4 operatorów. Poznaj szczegóły

Innowacje w Polsce Wschodniej

Trwa znany przedsiębiorcom z Polski wschodniej konkurs „Wdrażanie innowacji przez MŚP”. Na mikro, małe i średnie firmy czeka jednak w tym roku nowość będąca odpowiedzią na obecną sytuację. Fundusze Europejskie dodatkowo sfinansują w tym naborze takie inwestycje, które pomogą przystosować firmę do funkcjonowania w czasie pandemii. Środki będzie można przeznaczyć np. na dostosowanie pomieszczeń do reżimów sanitarnych lub zakup sprzętu, który usprawni pracę zdalną.

Maksymalna wartość dotacji na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, będących wynikiem prac B+R, to nawet 20 mln zł. Konkurs potrwa do 24 września br.

O szczegółach przeczytasz na stronie PARP.

Jednostki samorządu terytorialnego (JST)

Zdalna szkoła Plus

Uczniowie wracają do szkół. Jednak pytanie o to, jak będzie wyglądał ten rok szkolny pozostaje aktualne. Pewne jest jedno, warto być przygotowanym na ewentualną naukę w trybie zdalnym.

Dlatego też wydłużyliśmy termin konkursu „Zdalna szkoła Plus”, w którym JST mogą uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego. To szansa dla uczniów z rodzin wielodzietnych, którzy nie mogli uczestniczyć w lekcjach zdalnych z uwagi na sytuację materialną swojej rodziny i brak dostępu do komputera. Gminy przekażą bowiem zakupione urządzenia najbardziej potrzebującym.

Termin składania wniosków mija 30 września, a wysokość grantu może wnieść nawet 165 tys. zł.

Więcej informacji na stronie cppc.gov.pl

Uczelnie

Przystępna dostępność

Uniwersalne projektowanie to też wyzwanie. Jak zapewnić przestrzeń dostępną i przyjazną dla wszystkich, także osób ze specjalnymi potrzebami? Potrzebna jest wiedza, doświadczenie i zaangażowanie. Dzięki Funduszom Europejskim powstanie Centrum wiedzy o dostępności w obszarze szkolnictwa wyższego. Działania centrum zwiększą dostępność uczelni, na czym skorzystają przede wszystkich studenci z niepełnosprawnościami.

Uczelnie mogą składać wnioski o dofinansowanie do 20 października.

Maksymalna wartość projektu to 6 mln zł. Po więcej szczegółów wejdź na stronę ogłoszenia konkursu.

Podmioty lecznicze

Profilaktyka COVID

Szlachetne zdrowie… – o tym, jak cenne przekonujemy się szczególnie teraz. Fundusze Europejskie wspierają służbę zdrowia poprzez zapewnienie jej niezbędnego zaopatrzenia. W województwie warmińsko-mazurskim podmioty lecznicze, transportu sanitarnego lub opieki ambulatoryjnej mogą ubiegać się o środki na zakup masek, testów, materiałów medycznych czy urządzeń i środków do dezynfekcji.

Termin składania wniosków mija 30 września. Dowiedz się więcej na stronie programu.

Sprawdź pozostałe możliwości

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających we wrześniu naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”. W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

 Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.