Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

KPO

Wymiana słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu, Krajowy Plan Odbudowy

Zakończony 28.11.2022

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

2022-11-28

Miejsce składania wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych

Sposób składania wniosków

Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez skorzystanie z formularza udostępnionego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Platformie Usług Elektronicznych pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która posiada status mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa, jeżeli:

1)     wykonuje działalność w zakresie produkcji chmielu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

2)     ma nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (Dz. U. z 2022 r. poz. 203, 219 i 1270).

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Na wymianę słupów impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu na konstrukcje wolne od kreozotu, w tym demontaż słupów impregnowanych kreozotem, nabycie i transport nowych elementów konstrukcyjnych wolnych od kreozotu oraz montaż na tej samej powierzchni nowych słupów kompozytowych lub betonowych.

Wsparcia udziela się na przedsięwzięcia, które zostały rozpoczęte nie wcześniej niż w dniu złożenia wniosku o objęcie wsparciem.

Realizacja przedsięwzięcia nie może trwać dłużej niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru przedsięwzięć wskazane są w regulaminie wyboru przedsięwzięć.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Poziom udzielonego wsparcia wynosi nie więcej niż:

1)      102 217,5 zł/ ha przy wymianie na słupy kompozytowe przez młodych rolników”tj. do 40 lat włącznie (70% standardowej stawki jednostkowej określonej w regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem; podwyższona stawka dotyczy wnioskodawców urodzonych po 31 grudnia 1981 r. jeśli wniosek zostanie złożonych w 2022 r. albo urodzonych po 31 grudnia 1982 r. jeśli wniosek będzie złożony w 2023 r.) albo

2)      73 012,5 zł/ ha przy wymianie na słupy kompozytowe przez osoby po 40 roku życia lub osoby prawne (50% standardowej stawki jednostkowej określonej w regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem) albo

3)      117 661,6 zł/ ha przy wymianie na słupy betonowe przez młodych rolników tj. do 40 lat włącznie (70% standardowej stawki jednostkowej określonej w regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem; podwyższona stawka dotyczy wnioskodawców urodzonych po 31 grudnia 1981 r. jeśli wniosek zostanie złożonych w 2022 r. albo urodzonych po 31 grudnia 1982 r. jeśli wniosek będzie złożony w 2023 r.) albo

4)      84 044,0 zł/ ha przy wymianie na słupy betonowe przez osoby po 40 roku życia lub osoby prawne (50% standardowej stawki jednostkowej określonej w regulaminie wyboru przedsięwzięć do objęcia wsparciem).

Maksymalnie wsparcie można uzyskać do 5 ha.

Na realizację przedsięwzięcia możliwe jest uzyskanie zaliczki w wysokości do 50% całkowitej kwoty wsparcia.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Jest to jeden z zakresów wsparcia inwestycji A1.4.1. KPO, której łączny budżet wynosi 1,267 mld euro.

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Szczegóły znajdują się w regulaminie wyboru przedsięwzięć.