Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

FENG 2.32

2.32 Kredyt Technologiczny, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki

Zakończony 31.05.2023

Wyniki naboru 3.10.2023

Wyniki oceny projektów zostały opublikowane na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że w następstwie rozstrzygnięcia pierwszego naboru wniosków w ramach Działania 2.32 Kredyt technologiczny alokacja na działanie została wyczerpana.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu do dofinansowania rekomendowano 88 projektów o łącznej wartości wsparcia 763 634 061,08 zł.

Wartość zatwierdzonych projektów wyczerpuje całkowicie alokację przewidzianą dla Działania FENG.02.32 Kredyt technologiczny określoną w Szczegółowym opisie priorytetów programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. 

Jednocześnie zwracamy uwagę, że zgodnie z art. 77 ust. 2 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 w przypadku gdy na jakimkolwiek etapie postępowania w zakresie procedury odwoławczej zostanie wyczerpana kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach działania (…):

1) właściwa instytucja, do której wpłynął protest, pozostawia go bez rozpatrzenia, informując o tym wnioskodawcę, pouczając jednocześnie o możliwości wniesienia skargi do sądu administracyjnego na zasadach określonych w art. 73;

2) sąd, uwzględniając skargę, wyłącznie stwierdza, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i naruszenie to miało istotny wpływ na wynik oceny, nie przekazując sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

październik 2023 r.

Miejsce składania wniosków

Bank Gospodarstwa Krajowego

Al. Jerozolimskie 7,

00-955 Warszawa

 

Tymczasowy adres do korespondencji:

Bank Gospodarstwa Krajowego

VARSO 2 ul. Chmielna 73,

00-801 Warszawa

Sposób składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie należy składać w formie elektronicznej za pośrednictwem Generatora wniosków o dofinansowanie w terminie 23.03.2023 r. - 31.05.2023 r. godz.: 16:00

 

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Wsparciem objęte są projekty polegające na wdrożeniu innowacji technologicznych – własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych i uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych produktów, procesów lub usług.

Dofinansowaniu podlegają wydatki kwalifikowalne przeznaczone na inwestycję technologiczną oraz na zrealizowane przez podmioty zewnętrzne ekspertyzy, studia, koncepcje i projekty związane z inwestycją.

  • nabycie prawa użytkowania wieczystego gruntu i prawa własności nieruchomości, z wyłączeniem lokali mieszkalnych (nie może przekroczyć 10 % łącznej wartości wydatków kwalifikowalnych);
  • nabycie albo wytworzenie środków trwałych innych niż określone w pkt 1);
  • nabycie robót i materiałów budowlanych (nie więcej niż 50% wszystkich kosztów kwalifikowalnych);
  • nabycie oraz ochrona wartości niematerialnych i prawnych, w formie patentów, licencji, know-how, a także innych praw własności intelektualnej
  • raty spłaty kapitału środków trwałych poniesione przez przedsiębiorcę jako korzystającego do dnia zakończenia wykonywania projektu, do wysokości kapitału z dnia zawarcia umowy leasingu, albo rat spłaty kapitału środków trwałych należnej finansującemu z tytułu umowy leasingu, jeżeli we wniosku o jej udzielenie finansujący jest wskazany przez przedsiębiorcę jako podmiot upoważniony do poniesienia kosztu
  • wydatki na wykonane przez doradców zewnętrznych studia, ekspertyzy, koncepcje i projekty techniczne. Intensywność wsparcia dla powyższych wydatków nie może przekroczyć 50% wartości tych wydatków kwalifikowanych. Dofinansowanie nie może przekroczyć 2 mln euro na przedsiębiorstwo i na projekt.
  • koszty związane z uzyskiwaniem patentów  (w ramach pomocy na wspieranie innowacyjności dla mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy). Intensywność wsparcia dla powyższych wydatków nie może przekroczyć 50% wartości tych wydatków kwalifikowanych. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych w ramach tej kategorii wynosi 500 000 zł.

 

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Do 70% kosztów kwalifikowanych projektów. Szczegółowe zasady dot. dofinansowania określono w Regulaminie konkursu

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

763 634 061,08 zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie 

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie 

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Procedura odwoławcza jest szczegółowa opisana w §10 Regulaminu konkursu.

 

Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące aplikowania o środki w konkursie można kierować na adres poczty elektronicznej: fkt@bgk.pl lub telefonicznie pod numerem (22) 522 95 05.