Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ścieżka turystyczna w Wapienicy dostępna dla osób niewidomych, słabowidzących i starszych

To dobra informacja dla mieszkańców Bielska Białej i osób z dysfunkcją wzroku zwiedzających Beskidy. W Wapienicy powstała ścieżka wyposażona m.in. w elementy ułatwiające orientację w przestrzeni osobom niewidomym i słabowidzącym. Jest tam plan tyflograficzny okolicy oraz 12 stanowisk edukacyjnych. Na ścieżce znajdują się znaczniki YourWay umieszczone właśnie przy tych stanowiskach. Zawierają one zakodowane informacje, które można odtworzyć przy użyciu telefonu komórkowego (smartfona). Aby korzystać z systemu, potrzebny jest telefon komórkowy wyposażony w bezpłatną aplikację YourWay. Gdy znajdziemy się w pobliżu stanowisk, telefon będzie wibrował i odtworzy komunikaty zawarte na planszach edukacyjnych.

Aplikacja YourWay powstała w ramach innowacji społecznej, w projekcie "Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra" finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Wiedza Edukacja Rozwój.

Warto dodać, że pomysłodawcą inicjatywy jest Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, sfinansowano ją również dzięki dotacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Turystyka 2021.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie LOT Beskidy.

Czegoś więcej na temat aplikacji YourWay i bazy dostępnych obiektów dowiemy się na stronie Fundacji Szansa dla niewidomych