Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Jak Fundusze Europejskie mogą pomóc Twojej firmie?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz wsparcia finansowego dla Twoich działań, to przejrzyj obecną ofertę Funduszy Europejskich. Bądź na bieżąco. Trwa wiele konkursów. Masz szansę znaleźć nabór odpowiedni do Twoich potrzeb.

Dotacje na kapitał obrotowy

Każde średnie przedsiębiorstwo, które znalazło się w trudnej sytuacji i odnotowało spadek obrotów, może składać wniosek w konkursie „Dotacje na kapitał obrotowy”. Firmy będą mogły przeznaczyć otrzymane wsparcie na koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego oraz koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Konkurs realizowany jest w ramach dwóch Programów: Programu Polska Wschodnia (POPW) oraz Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Suma środków w naborach to aż 2,5 mld zł. Z POIR - 2 mld zł, a z POPW - 500 mln zł. O wsparcie można ubiegać się do końca lipca.

Jeśli jesteś zainteresowany, wejdź na stronę PARP 

Na podobne wsparcie mogą albo będą mogły liczyć także mikro i małe przedsiębiorstwa. Tu pomoc planowana jest w Regionalnych programach w wybranych województwach. Zatem warto śledzić na bieżąco strony Programów Regionalnych, bo informacje na ten temat bardzo szybko się zmieniają, m.in. z uwagi na duże zainteresowanie pomocą. Zestawienie linków do tych informacji znajdziesz wiadomościach.

Koronawirus

Na badania i prace rozwojowe, których efektem będzie innowacyjne rozwiązanie możliwe do wdrożenia, ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusów, a szczególnie teraz koronawirusa SARS-CoV-2, trwa konkurs „Szybka ścieżka – Koronawirusy”. Jest on finansowany z Programu Inteligentny Rozwój. Organizuje go Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wnioski można składać do 31 grudnia 2020 r.  Budżet konkursu wynosi 200 mln zł. Szczegóły poznasz, wchodząc na stronę NCBR

Nowy Start – Ucz się na błędach

Poniosłeś porażkę w biznesie, ale nie poddajesz się i ponownie rozkręcasz działalność gospodarczą. Fundusze Europejskie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój pomogą Ci zrozumieć, co poszło nie tak, i jak nie popełnić tych samych błędów podczas ponownego rozkręcania biznesu. Zaaplikuj do programu Nowy Start. Zdobyte środki pomogą Ci poznać przyczyny niepowodzenia, rozwinąć kompetencje w zakresie prowadzenia firmy, zaadoptować działalność do ciągle zmieniających się uwarunkowań rynkowych, a także przeszkolić zatrudnionych pracowników. Zgłoszenia przyjmowane są przez 4 operatorów. Poznaj szczegóły

Nowe rynki zagraniczne

Jeśli Twoja firma działa na obszarze Polski Wschodniej i szukasz wsparcia finansowego we wprowadzeniu na nowe rynki zagraniczne Twoich produktów lub usług to konkurs „Internacjonalizacja MŚP” jest dla Ciebie. Masz czas do 7 września, żeby złożyć swój wniosek i otrzymać maksymalnie 800 000 zł (do 85 % wartości projektu). Dofinansowanie możesz przeznaczyć np. na usługi doradcze, usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego oraz na udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych.

Po szczegóły zapraszamy na stronę PARP

Efektywność energetyczna w regionach

Na Dolnym Śląsku do końca sierpnia trwa nabór związany produkcją i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych. To dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników gospodarki niskoemisyjnej, również MSP.

W ramach konkursu możliwe są do realizacji projekty mające na celu produkcję energii elektrycznej i/lub cieplnej wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej. Dofinansowanie można uzyskać na budowę (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Może to być energia wiatru, energia promieniowania słonecznego, energia geotermalna, energia aerotermalna.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, która odpowiada za jego przebieg.

Więcej możliwości

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”. W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji. Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych!