Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pół miliarda złotych dla firm na instalacje demonstracyjne

Z początkiem nowego roku przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie prac rozwojowych, prowadzących do powstania instalacji demonstracyjnej lub pilotażowej. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugą edycję konkursu w ramach poddziałania 1.1.2. Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Konkurs potrwa od 7 stycznia do 29 lutego 2016 r. Jego budżet to 500 mln złotych. Środki zostaną rozdysponowane pomiędzy duże firmy (100 mln zł) oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (400 mln zł).

Pierwszy nabór pozwolił na dofinansowanie 22 przedsięwzięć. Wśród nich jest projekt pierwszej w Europie elektrycznej lokomotywy wielosystemowej dla ciężkich składów towarowych. Są też badania nad innowacyjną technologią wytwarzania przeciwciała monoklonalnego, stosowaną w terapii stwardnienia rozsianego.

W dniu wczorajszym ruszył nabór wniosków w ramach poddziałania 3.2.2 POIR – Kredyt na innowacje technologiczne. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły sfinansować wdrożenie nowej technologii w postaci prawa własności przemysłowej, wyników badań przemysłowych lub prac rozwojowych, a także nieopatentowanej wiedzy technicznej. O środki można ubiegać się do 20 stycznia 2016 r. Budżet naboru to 303 mln zł.

Ogłoszenia obu konkursów znajdują się na portalu Fundusze Europejskie, w zakładce "Skorzystaj".