Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Od pomysłu do produktu. 210 mln zł na innowacje w małopolskich firmach

09112018

Takiego konkursu jeszcze w Małopolsce nie było! Po raz pierwszy w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego możliwe będzie dofinansowanie projektów, które łączą w sobie badania jak i wdrożenia wyników tych badań. To dotacje dla firm, które chcą oprzeć swój rozwój na innowacjach i ulepszaniu produktów. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się już 30 listopada.

Innowacje i kreatywność

Do małopolskich przedsiębiorców trafi ponad 210 mln zł. Posłużą one rozwojowi innowacyjności i konkurencyjności małopolskich firm na polskim i międzynarodowym rynku. O dotacje starać się mogą MSP,  konsorcja przedsiębiorstw oraz konsorcja  z udziałem uczelni, NGO, IOB, jednostek naukowych.Za bezzwrotne wsparcie z programu regionalnego będzie można realizować badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe, uruchomić pierwszą produkcję i wprowadzić nowy produkt na rynek.  Max wartość wydatków podlegających wsparciu sięga, aż 50 mln zł. Finansowany będzie pełny proces  tworzenia  innowacyjnego  rozwiązania, tj. obejmujący fazę badawczo-rozwojową oraz fazę wdrożeniową.

Projekty badawcze kuszą dofinansowaniem

Inwestycje w B+R to przemyślane i konkretne działania, dla których wsparcia wymagane jest dobre dofinansowanie. Często są to projekty duże i drogie, stąd dla ich realizacji określono w konkursie minimalną wartość wydatków kwalifikowanych, która wynosi 500 tys. zł. Z kolei maksymalna wartość przedsięwzięcia może opiewać nawet na 50 mln zł. Są to zatem realne środki, które gwarantują rozwój przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie.

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem pisania projektu warto skorzystać z bezpłatnych szkoleń z wypełniania wniosku o dofinansowanie. Spotkania takie prowadzone są przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, a terminy szkoleń publikowane są na stronie

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego e-RPO

Małopolska stawia na badania i rozwój! Nabór wniosków rozpocznie się 30 listopada i potrwa do 19 lutego 2019, co oznacza, że przedsiębiorcy będą mieli blisko 3 miesiące na złożenie swojego projektu. Jest to wystarczający czas na przemyślaną inwestycję.

Gdzie szukać informacji?

Punkty informacyjne Funduszy Europejskich w Małopolsce: