Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rusza konkurs na programy rewitalizacji w województwie kujawsko-pomorskim

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs dotacji, którego celem jest wsparcie gmin z regionu w procesie opracowywania lub aktualizacji programów rewitalizacji.

Konkurs został przygotowany w ramach współpracy Ministerstwa Rozwoju z samorządami województw. Jego celem jest wsparcie gmin w uruchomieniu procesów zmierzających do rewitalizacji obszarów zdegradowanych, poprzez pomoc w przygotowaniu programów rewitalizacji. Będą one podstawowymi dokumentami do prowadzenia tych procesów. Umożliwią także ubieganie się o dofinansowanie działań rewitalizacyjnych w ramach Funduszy Europejskich.

Współpraca między ministerstwem a urzędami marszałkowskimi pozwoli na opracowanie gminnych programów rewitalizacji spełniających wymogi określone przez ministerstwo oraz warunki zawarte w regionalnych programach operacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz zachęcamy do składania aplikacji przez uprawnione jednostki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Regionalnego Programu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.