Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Komisja Europejska pozytywnie o szczecińskich tramwajach

Jest zgoda Komisji Europejskiej (KE) na realizację torowisk tramwajowych w Szczecinie. Pozytywna decyzja Komisji oznacza, że projekt Gminy Miasto Szczecin na pewno otrzyma dofinansowanie unijne.

Inwestycja „Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie” otrzyma 174,69 mln zł unijnego dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020). Pieniądze będą przeznaczone na przebudowę niemal 13 km torowisk wraz z siecią trakcyjną, przebudowane zostaną 2 podstacje (Kolumba i Kaszubska), a jedna – Chmielewskiego – wybudowana od podstaw. Miasto przebuduje również zajezdnię Golęcin. Wartość wszystkich prac w projekcie to 334,46 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2023 roku.

Poprawa stanu technicznego tras tramwajowych w mieście to przede wszystkim większe wykorzystanie niskoemisyjnego transportu. Równie ważne efekty, jakie przyniesie szczecińskie przedsięwzięcie, to skrócenie czasu podróży, poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie kosztów eksploatacji i utrzymania infrastruktury.

To już 79. pozytywna decyzja KE dla projektów POIiŚ 2014-2020.