Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Inwestujemy w rozwój kompetencji informacyjno-komunikacyjnych

Dziś w Ostrołęce została podpisana umowa o dofinansowanie projektu dotyczącego utworzenia centrów kompetencji informacyjno-komunikacyjnych w Ostrołęce i Mostach na Białorusi. Przedsięwzięcie będzie realizowane ze środków programu Polska-Białoruś-Ukraina.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczył wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak
Fot. Studio Borkowski

W uroczystości podpisania umowy uczestniczył wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Dzięki przedsięwzięciu pn. " Utworzenie Centrów Kompetencji ICT w Ostrołęce i w Mostach"  powstaną dwa ośrodki kompetencji ICT w Polsce i na Białorusi, wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie edukacyjne. W centrach odbywać się będą warsztaty i szkolenia m.in. dla nauczycieli i uczniów. Projekt przewiduje szkolenia dla nauczycieli i animatorów między innymi z zakresu:

  • robotyki, 
  • nauk ścisłych i przeprowadzania eksperymentów naukowych,
  • nauki języka angielskiego,
  • kompozycji utworów muzycznych,
  • sztuki, w tym z wykorzystaniem drukarek 3D.

Opracowana zostanie również strategia dotycząca rozwoju umiejętności cyfrowych oraz dostosowania systemu edukacji ICT do wymogów XXI wieku.

"Jest to inicjatywa, dzięki której inwestujemy w kapitał ludzki, wspieramy rozwój umiejętności informacyjno-komunikacyjnych, niezbędnych w otaczającym nas świecie. Szczególnymi adresatami projektu są młodzi ludzie, dla których centra przygotują atrakcyjną ofertę edukacyjną, i którym ułatwią wejście na rynek pracy" – powiedział wiceminister Hamryszczak.

Wiceminister Hamryszczak podczas uroczytsości
Fot. Studio Borkowski

Dofinansowanie projektu wyniesie ponad 2,3 mln euro.

 Projekt będzie realizowany przez miasto Ostrołęka we współpracy z białoruską Państwową Instytucją Kultury „Biblioteka rejonowa w Mostach” (obwód grodzieński).