Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Innowacyjnie dla edukacji – pierwsze efekty projektu „Pożyczki na kształcenie”

Pierwszy nabór uczestników do ogólnopolskiego projektu „Pożyczki na kształcenie” ruszył 18 września. To  jeden z pierwszych w Polsce przykładów nowej formy wykorzystywania środków europejskich – pomocy zwrotnej w edukacji.

Pożyczki na kształcenie

Pożyczki są nieoprocentowane, nie są związane z żadnymi dodatkowymi kosztami (prowizjami, opłatami itp.) i dostępne są dla wszystkich – osób pracujących, samozatrudnionych oraz bezrobotnych. Dzięki pożyczce można sfinansować cały koszt dowolnej formy kształcenia np.: szkoleń, studiów podyplomowych czy kursów. Ukończenie studiów lub kursu w zakładanym terminie stanowi podstawę do umorzenia nawet do 20 proc. pożyczki. W przypadku osób pozostających bez pracy, które po szkoleniu rozpoczną zatrudnienie lub osób o dochodach poniżej średniej krajowej, umorzeniu może podlegać nawet 25 proc. pożyczki.

Wniosek o pożyczkę można złożyć za on-line na stronie inwestujwrozwoj.pl. Jest bardzo prosty, a lista dołączanych do niego załączników - krótka.

Są już pierwsze efekty!

Od czasu startu projektu na jego stronie zarejestrowało się już 15 tys. użytkowników. Złożono 1408 wniosków na prawie 11 mln zł! Wypłacono prawie 3 mln zł w ramach 450 umów pożyczkowych. Główne rodzaje kursów, które wybierają pożyczkobiorcy to studia podyplomowe, e-learning (głównie IT), kursy językowe (głównie angielski, ale także chiński i norweski). Największy wniosek jaki wpłyną to wniosek na 100 tys. zł na kurs pilotażu, a najmniejszy na kurs Excel za 738 zł. Są już pierwsze szkolenia które się zakończyły oraz pierwsze spłaty pożyczek.

Nabór w tej edycji zakończy się 24 listopada o godzinie 12:00, a kolejny jest planowany od 1 lutego 2018 roku.