Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych i budowania partnerstw

Ponad 100 tys. organizacji pozarządowych w Polsce ma ogromny wpływ na nasze życie społeczne. Działają  w różnych dziedzinach: edukacji, ochrony zdrowia a także rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. O ich roli piszemy w najnowszym numerze Biuletynu Fundusze Europejskie w Polsce

Trzeci sektor a Fundusze

Polski trzeci sektor ma duże sukcesy w sięganiu po unijne wsparcie na swoje projekty. Według danych Ministerstwa Rozwoju do końca 2016 roku NGO złożyły już pond 5 tys. wniosków o dofinansowanie na kwotę ponad 9,6 mld złotych. Na łamach biuletynu możemy dowiedzieć się, jakie ciekawe projekty są przez nich realizowane. Sporo miejsca poświęcamy również partnerstwu i współpracy sektora społecznego z administracją publiczną.

Elektromobilność

Na łamach kwartalnika zajmujemy się też bardzo medialnym tematem poprawy jakości powietrza w kraju. Jednym z pomysłów, by walczyć ze smogiem, a przy okazji tworzyć miejsca pracy, jest elektromobilność. Stosowne partnerstwo zawarte zostało pod koniec lutego. Dzięki niemu w 41 miastach pojawią się elektryczne autobusy.

Czym różnią się Europozytywni od Euroniewnikliwych

W numerze pokazujemy wyniki badań społeczeństwa dotyczące Funduszy Europejskich. Każdy zainteresowany może dowiedzieć się, czym różnią się Europozytywni od Euroniewnikliwych? Piszemy też dlaczego Eurolaicy są już na emeryturze, a Euroentuzjaści są w wieku ich wnuków.  

Innowacje 

Dla zainteresowanych innowacjami piszemy o projektach Starter i Biznest finansowanych z Programu Inteligentny Rozwój. Z kolei inwestorom z Polski Wschodniej polecamy artykuł o konkursach dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swą działalność w pięciu wschodnich województwach naszego kraju.

Zapraszamy do lektury