Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Firmy chętne do wdrażania innowacji z wykorzystaniem wzornictwa

214 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 14,7 mln zł złożyli przedsiębiorcy w pierwszym konkursie w działaniu 1.4 Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia (POPW). To pomoc dla mikro, małych i średnich firm z Polski Wschodniej w zwiększaniu ich innowacyjności i konkurencyjności poprzez wzornictwo.

Nabór wniosków trwał od 20 października do 30 grudnia 2015 r. Dotyczył pierwszego etapu wsparcia oferowanego w ramach działania „Wzór na konkurencję”. Firmy starały się o dotację (o maksymalnej wartości 100 tys. zł) na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie na jego podstawie strategii działań w zakresie wykorzystania wzornictwa do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Projekty zostaną teraz ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z kryteriami wyboru projektów dla tego działania.

Przed firmami, które zakwalifikują się do wsparcia i zrealizują projekt, tj. będą miały gotową strategię wzorniczą, otworzą się drzwi do kolejnej dotacji – do 3 mln zł na wdrożenie zaplanowanych działań. Efektem realizacji strategii będzie wprowadzenie na rynek innowacji wykorzystującej wzornictwo, dzięki której firma zbuduje przewagę konkurencyjną.

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących przeprowadzenia audytu wzorniczego i opracowania strategii zaplanowano na wrzesień – październik 2016 r. Szczegóły konkursu będą znane w lipcu.