Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dynamiczna budowa II linii metra dzięki Programowi Infrastruktura i Środowisko

W czasie wizyty studyjnej, która odbyła się 4 grudnia 2017 roku, przedstawiciele Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko sprawdzili, co się dzieje na placu budowy II linii metra w Warszawie. Miejscem wizyty była stacja „Trocka” zlokalizowana na Targówku Północnym, w okolicach skrzyżowania ulic Trockiej i Pratulińskiej.

Stacja "Trocka" będzie stacją końcową odcinka wschodniego-północnego, którego długość wynosi ok. 3 km. W ramach tego odcinka powstaną 3 stacje metra: „Szwedzka”, „Targówek” i „Trocka”. Budowa stacji "Trocka" jest bardzo zaawansowana. Trwają już prace żelbetowe wewnętrzne, platformy peronowe są prawie ukończone, a na powierzchni widoczne są elementy wejść.

Budowa kolejnego etapu metra realizowana jest w ramach projektu „Budowa II linii metra wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zakupem taboru – etap II” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu to 3,16 mld zł, a wsparcie unijne wynosi 1,83 mld zł. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to IV kwartał 2019 roku.

Przedstawiciele IZ POIiŚ na budowie II linii metra - stacja Trocka

Źródło zdjęcia: Ministerstwo Rozwoju