Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Cykl wideokonferencji dla firm „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

Eksperci z zakresu prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Baner zapraszający na cykl wideokonferencji PARP, start 26 maja, godzina 13.00.

"Sytuacja, z którą obecnie się mierzymy jest dla nas wszystkich nadzwyczajna. W całej UE nie było nikogo, kto miałby zaplanowane działania na wypadek wystąpienia kryzysu wywołanego epidemią. Oprócz szybkiego uruchamiania działań antykryzysowych współfinansowanych z Funduszy Europejskich, na bieżąco dostosowujemy procedury i zasady wdrażania funduszy do aktualnych wyzwań. Chcemy mieć pewność, że wszystkie wprowadzane przez nas zmiany i działania zyskają akceptację Komisji Europejskiej i że ponoszone dziś wydatki nie zostaną w przyszłości zakwestionowane. Współpracujemy z przedsiębiorcami, żeby przygotowane przez nas rozwiązania były najlepszymi z możliwych" – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci będą wyjaśniać szczegóły i odpowiadać na pytania. Najważniejsze tematy:

  • pomoc dla firm z Funduszowego Pakietu Antywirusowego – pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój;
  • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców. Więcej informacji na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wideokonferencje „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” są organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju. Partnerami cyklu są Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Patronat medialny nad akcją objęła Polska Agencja Prasowa, grupa mediowa Polska Press, dziennik „Puls Biznesu” oraz telewizja i portal informacyjny Polsat News.