Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Bliżej ludzkich potrzeb

Dostępność Plus – to główny temat nowego Biuletynu Fundusze Europejskie w Polsce. Kogo dotyczy ten program? Jakie są jego najważniejsze założenia?

Program ma zapewnić swobodny dostęp do dóbr i usług nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla osób starszych, kobiet w ciąży czy rodziców z małymi dziećmi. Kluczowe obszary programu to: architektura, edukacja, służba zdrowia, usługi, transport oraz konkurencyjność.

Co zyskamy wprowadzając program Dostępność Plus. Przede wszystkim dostosowanie infrastruktury publicznej do potrzeb osób poruszających się na wózkach, a także modernizacje w nowych inwestycjach transportowych na terenie Polski Wschodniej. Co więcej możemy liczyć na praktyki oraz szkolenia wspomagające proces poszukiwania pracy.

Ponadto w numerze możesz przeczytać o nowym instrumencie wspierania korzystania z funduszy o nazwie STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł), który już niebawem będzie dostępny w sieci naszych punktów. Pomoże on sprawdzić, czy twój pomysł na biznes rzeczywiście jest innowacyjny?

Piszemy też o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Na łamach kwartalnika zachęcamy do dalszego upraszczania komunikatów, które przygotowujemy w urzędach. My zrobiliśmy duży krok naprzód, wprowadzając w Ministerstwie nową, dostępną dla wszystkich formatkę pism. Mamy nadzieję, że zainspirujemy innych do wzorowania się na naszym modelu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Biuletynem.