Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Bezpłatna informacja o Funduszach Europejskich w Punktach i na stronach www

Szukasz informacji na temat Funduszy Europejskich?

Znajdziesz ją w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, gdzie konsultanci udzielą bezpłatnych porad. Przypominamy również, że wszelkie dokumenty, poradniki, informatory itp., wydawane przez instytucje odpowiedzialne za rozdzielenie środków unijnych, są darmowe. Ogólne informacje na temat funduszy, planowanych konkursów i niezbędne dokumenty możesz również znaleźć na portalu www.FunduszeEuropejskie.gov.pl.

Bezpłatna informacja w Punktach i na stronach www

Informacje możesz uzyskać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) w każdym województwie, urzędach marszałkowskich oraz innych instytucjach zajmujących się funduszami unijnymi. Dodatkowo ogłoszenia o planowanych konkursach dostępne są na stronach internetowych tych instytucji oraz na Portalu Funduszy Europejskich. Konsultanci sieci PIFE nie tylko bezpłatnie pomagają dopasować pomysł na projekt do konkretnego programu finansowanego z Funduszy Europejskich, ale również informują o dostępności dotacji na konkretne rodzaje przedsięwzięć, podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach związanych z uzyskaniem dofinansowania oraz przekazują dane kontaktowe do instytucji, które organizują nabory wniosków. PIFE bezpłatnie informują także o sposobie rozliczenia otrzymanej dotacji z Funduszy Europejskich. Z ich usług mogą skorzystać również osoby, które nie planują składać wniosku o dofinansowanie, a jedynie chcą wziąć udział w projekcie realizowanym przez innego beneficjenta Funduszy Europejskich (np. w szkoleniu). Pracownicy PIFE udzielają porad telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie punktu. W mniejszych miejscowościach dostępne są Mobilne Punkty Informacyjne.

Zalecamy ostrożność

Apelujemy też o ostrożność w przypadku, kiedy otrzymasz ofertę odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych Funduszom Europejskim i zachęcamy do skorzystania z powszechnie dostępnych bezpłatnych materiałów informacyjnych. Polecamy również udział w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych na temat perspektywy 2014-2020, które organizują Punkty Informacyjne oraz instytucje wdrażające środki unijne w całej Polsce.

Szkolenia i konferencje

Tematy i miejsca spotkań oraz ich terminy można znaleźć na Portalu Funduszy Europejskich w zakładce Weź udział w szkoleniach i konferencjach.

Adresy punktów

Adresy punktów informacyjnych znajdują się Portalu Fundusze Europejskie w zakładce Znajdź punkt informacyjny.

Strony www

Wszystkie oficjalne adresy stron instytucji zarządzających programami w Polsce, dostępne są na Portalu Funduszy Europejskich.