Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

7 km radości. Obwodnica Sanoka już otwarta

Od dziś kierowcy mogą korzystać z 6,7 km obwodnicy Sanoka, która powstała w ciągu drogi krajowej nr 28. Budowę współfinansowały fundusze unijne Programu Infrastruktura i Środowisko.

Już od rana Sanok wyglądał inaczej. Kierowcy, dla których Sanok nie był celem, a jedynie jednym z punktów do pokonania na trasie, skierowali się dziś na obwodnicę. Szybciej dotrą do celu. Zadowoleni byli nie tylko oni. Mieszkańcy Sanoka poruszają się teraz po mieście z większą swobodą. Ruch tranzytowy zaczął omijać miasto, które dzięki temu stało się mniej zatłoczone, ale przede wszystkim – bezpieczniejsze.

Obwodnica przebiega od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (droga krajowa nr 28 Zator – Medyka) do drogi krajowej nr 84 Sanok – Krościenko (ul. Lipińskiego). Razem jest to 6,7 km nowej drogi, a do tego 4 skrzyżowania, które powiązały obwodnicę z istniejącą siecią dróg, mosty, wiadukty, przepusty. Trasa została oświetlona, powstały przejścia dla zwierząt, kanalizacja deszczowa, a także niezbędne oznakowanie czy bariery ochronne.

Inwestycja, która była realizowana jako projekt POIiŚ „Budowa obwodnicy Sanoka w ciągu dk 28”, kosztowała w sumie 207,18 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniosło 143,66 mln zł.

Obwodnica Sanoka. Droga szybkiego ruchu, w tle widoczny las

Zdjęcie: GDDKiA