Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

320 mln złotych dla MŚP w Programie Polska Wschodnia

Rusza konkurs, w którym konsorcja mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) mogą otrzymać dotację na stworzenie produktów sieciowych w Polsce Wschodniej. Wnioski można składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od 3 do 30 listopada br.

Produkty sieciowe to przedsięwzięcia, które jedną koncepcją połączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi z minimum dwóch województw w gotową do sprzedaży ofertę.

"Chcemy zmotywować przedsiębiorców do umiejętnego wykorzystania walorów i potencjału makroregionu w biznesie. Efektywnie zainwestowane środki z Programu Polska Wschodnia przełożą się m.in. na wzrost konkurencyjności firm, większą liczbę atrakcyjnych produktów na rynku oraz powstanie nowych miejsc pracy" – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. 

W konkursie mogą startować konsorcja składające się z minimum 10 MŚP. Dofinansowanie otrzymają projekty wpisujące się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji, wspólnych dla co najmniej dwóch województw. Aby przedsięwzięcia kwalifikowały się do wsparcia, muszą obejmować: 

  • inwestycje w spójną infrastrukturę;
  • rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych;
  • opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu.

Innym kryterium, które muszą spełnić projekty startujące w konkursie, jest utworzenie co najmniej 20 miejsc pracy.

Ogłoszenie o naborze dostępne jest na stronie Programu Polska Wschodnia w zakładce „Skorzystaj”