Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

135 mln złotych dla firm na innowacje w Polsce Wschodniej

Od 30 czerwca 2016 r. do 31 lipca 2016 r. potrwa kolejny konkurs w działaniu 1.3 Wdrażanie innowacji przez MŚP, Programu Polska Wschodnia (POPW).

"Wsparcie umożliwi firmom wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnych towarów lub usług, dzięki którym staną się silniejszymi graczami na rynku" – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.
"Na realizację swoich projektów mogą otrzymać nawet 7 mln zł" – dodał.

Konkurs adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) należących do ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (grupa minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach), które obejmują swym zasięgiem nie mniej niż dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski Wschodniej.

MŚP mogą otrzymać wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów poprzez wykorzystanie własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. Dotację z POPW  mogą przeznaczyć na poszczególne etapy procesu inwestycyjnego, którego finałem jest wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania.

"Pierwszy konkurs w działaniu „Wdrażanie innowacji przez MŚP” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jestem przekonany, że i tym razem firmy chętnie sięgną po dotację z Programu Polska Wschodnia. Przedsiębiorstwa muszą pamiętać, że innowacje są jednym z ważniejszych czynników budowania przewagi konkurencyjnej, dlatego warto w nie mądrze inwestować" – podkreślił wiceszef resortu.

Dzięki dotacji z POPW firmy wzbogacą swoją ofertę o nowe, unikalne produkty. Ich rynkowy sukces wpłynie na rozwój biznesu i wzrost konkurencyjności, a tym samym powstanie nowych miejsc pracy. Będzie także bodźcem do podejmowania przez MŚP kolejnych działań na rzecz podnoszenia innowacyjności zarówno w firmie, jak i całym makroregionie Polski Wschodniej.