Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Szkolenie w Łodzi dotyczące księgowości w projektach unijnych

Informacje o szkoleniu

Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Księgowość w projektach unijnych – praktyczne problemy (dla zaawansowanych)”.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 17 września 2019 r. w godz. 8:30-16:30 w Centrum Biznesowym „Faktoria” ul. Dowborczyków 25 w Łodzi.

W przypadku chęci wzięcia udziału prosimy o przesłanie wypełnionego elektronicznie formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 września br. do godz. 12:00. lub do wyczerpania limitu miejsc. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjmujemy ograniczoną liczbę osób z jednej instytucji. Do osób zakwalifikowanych na szkolenie prześlemy maila potwierdzającego.

Szkolenie poprowadzi Halina Kędziora - Doradca podatkowy, prowadzi biuro usług rachunkowych i doradztwa podatkowego. Od wielu lat zajmuje się księgowością funduszy unijnych (zarówno przedakcesyjnych, jak i poakcesyjnych). Były konsultant dla jednostek otrzymujących dotacje z ramienia Funduszu Współpracy. Przeprowadzała liczne kontrole podmiotów korzystających z dotacji z ramienia jednostek udzielających dotacji (Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego). Prowadzi szkolenia na temat rozliczania dotacji (w tym również dla pracowników zatrudnionych w podmiotach udzielających dotacji, takich jak PARP, urząd marszałkowski, urząd wojewódzki.

Dla kogo

Szkolenie jest skierowane do beneficjentów Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego.

Program szkolenia

  • Księgowanie wydatków w projekcie.
  • Rozliczenie projektu z partnerem/partnerami.
  • Cross-financing.
  • Aneks do umowy, a ewidencja księgowa.
  • Wymogi unijne dotyczące wyodrębnionej ewidencji księgowej.
  • Konsekwencje związane z brakiem prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej.
  • Zakwestionowane wydatki podczas kontroli – ewidencja.
  • Sposób poprawiania błędów w księgach.
  • Najczęściej popełniane błędy w ewidencji księgowej.

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Polityki Regionalnej Wydział Komunikacji Funduszy Europejskich

ul. Tuwima 22/26
90-002 Łódź
tel.: 42 663 30 28
e-mail: szkolenia.rpo@lodzkie.pl