Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dostępnie czyli prosto. I kropka.

Kolejne spotkanie sygnatariuszy Deklaracji Prostego Języka i jego liderów w systemie Funduszy Europejskich odbędzie się 30 stycznia 2020 r. w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W ostatnim półroczu do porozumienia na rzecz prostej komunikacji przystąpiło kilkanaście nowych instytucji. Liderzy prostego języka realizują działania w poszczególnych urzędach. Początek roku to dobra okazja do podsumowania działań i rozmowy o planach związanych z prostym językiem.

Tym razem spojrzymy na prosty język z perspektywy dostępności informacyjno-komunikacyjnej. Prelegenci i paneliści (w tym sygnatariusze) pokażą, że prosty język wzmacnia przejrzystość, zwraca uwagę na odbiorcę i pomaga zapewnić komunikację dostępną dla nas wszystkich, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.

Udział w spotkaniu wezmą głównie przedstawiciele sygnatariuszy porozumienia na rzecz prostego języka i instytucji, które zajmują się Funduszami Europejskimi, liderzy prostego języka, a także przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działania z zakresu prostego języka.

Rekrutacja na spotkanie została zakończona. Dziękujemy.

Zainteresowanych spotkaniem prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Wydawnictw i Promocji Prostego Języka, numer telefonu: 22 273 73 96.

Program spotkania

Agenda (PDF 244 KB)