Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 9.1

9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, RPO Podlaskiego

Zakończony 23.03.2020

---

Wyniki naboru

----

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

--

Miejsce składania wniosków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”

ul. Mickiewicza 1A,

18-200 Wysokie Mazowieckie

(budynek Urzędu Gminy, II piętro, pokój nr 40 )

Sposób składania wniosków

Warunkiem uczestnictwa w naborze jest przesłanie wniosku o dofinansowanie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych na lata 2014-2020 (GWA2014 EFS), w wersji instalacyjnej GWA2014 EFS nie starszej niż 2.1.5., która jest dostępna na stronie:http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/pobierz_wzory_dokumentow/generator-wnioskow-aplikacyjnych.html,W przypadku wykrycia błędów uniemożliwiających poprawne przygotowanie wniosku (awaria aplikacji, błąd uniemożliwiający poprawne przygotowanie wniosku) lub chęci zgłoszenia rozwiązań poprawiających funkcjonalność GWA2014 należy zgłosić problem / przedstawić uwagi posługując się Formularzem zgłaszania uwag (dokument dostępny na stronie: www.rpo.wrotapodlasia.pl w sekcji: dokumenty do pobrania) na adres: gwa_efs@wrotapodlasia.pl. 

Wnioski o dofinansowanie projektów w terminie określonym powyżej, są składane w wersji elektronicznej (plik XML) za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych na lata 2014-2020 GWA2014 (EFS), wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w wersji instalacyjnej GWA2014 (EFS) najbardziej aktualnej na dzień rozpoczęcia naboru. Co do zasady po ww. terminie nie będzie możliwe przesłanie wniosku. Dodatkowo beneficjent składa do siedziby LGD „Brama na Podlasie”: - 2 egzemplarze wniosku w wersji papierowej (1 oryginał i 1 kopia lub 2 oryginały) wraz z potwierdzeniem przesłania do IZ RPOWP elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie;- 1 egzemplarz wersji elektronicznej wniosku (XML i PDF), nagranego na nośnikach elektronicznych (CD/ DVD);- oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych w celach konkursowych (załącznik nr 4 do ogłoszenia);

Wnioski, które wpłyną po terminie o którym mowa powyżej będą pozostawione bez rozpatrzenia. Wersja papierowa wniosku powinna być podpisana przez osobę (osoby) do tego upoważnioną (upoważnione) wskazaną/(wszystkie wskazane) w punkcie II.4 wniosku oraz opatrzona stosownymi pieczęciami tj.: imiennymi pieczęciami osoby (osób) podpisującej (-ych) oraz pieczęcią jednostki/wnioskodawcy.

W przypadku braku pieczęci imiennej, wniosek powinien być podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem. Jednocześnie wniosek powinna/y podpisać osoba/y uprawniona/e do podejmowania decyzji wiążących w imieniu partnera/ów i/lub realizatora/ów (jeśli dotyczy) – wszystkie wskazane w punkcie II.4 wniosku.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

W ramach Działania 9.1, zgodnie z SZOOP RPOWP 2014-2020, o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się Lokalne Grupy Działania oraz inne podmioty z obszaru realizacji LSR lub realizujące projekty na obszarze LSR z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów) będące organami prowadzącymi lub planującymi założyć publiczne i niepubliczne przedszkola, oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, inne formy wychowania przedszkolnego, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Zgodnie z zapisami Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (dalej jako SZOOP RPOWP 2014-2020) oraz Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie” w ramach niniejszego naboru wsparciem będą objęte projekty dotyczące typu projektu nr 4 w ramach Działania 9.1, tj.: 

Zapewnienie większej dostępności wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w szczególności poprzez:

4e)   Wsparcie na rzecz kształtowania i rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych (porozumiewania się w językach obcych, matematyczno - przyrodniczych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa) w szczególności: realizacja projektów edukacyjnych w OWP[1], realizacja dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, realizacja zajęć rozwijających uzdolnienia, organizacja kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów.

[1]Ośrodek Wychowania Przedszkolnego (OWP) - podmiot wskazany w art. 31 ust. 1  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe..

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Założenia operacji powinny być zgodne z Lokalnymi kryteriami wyboru operacji (załącznik do ogłoszenia o naborze) wedle, których Rada LGD dokonuje wyboru operacji.

Warunkiem wyboru operacji jest uzyskanie minimum 40 % z maksymalnej liczby 18 pkt

Minimalna liczba punktów jaką musi otrzymać operacja wynosi 7,2pkt

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

95%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

251 090,45

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

regulamin (PDF 662 KB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

wniosek (PDF 278 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

umowa (DOC 5 MB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

W procesie wyboru projektów do dofinansowania dopuszcza się złożenie przez Wnioskodawcę jednego środka odwoławczego, tj. protestu. Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w Procedurze oceny i wyboru operacji pozagrantowych stanowiącym załącznik do ogłoszenia

Warunki udzielenia wsparcia na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD

Pytania i odpowiedzi

W sprawach związanych z naborem informacje udzielane będą w siedzibie, telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej:

Koordynator ds. wdrażania EFS

Magdalena Mickiewicz- Kulesza,

tel: 86 275 26 27 wew. 415, 786867101

W siedzibie przy ul. Mickiewicza 1a, 18-200 Wysokie Mazowieckie

e-mail: m.kulesza@bramanapodlasie.pl lub biuro@bramanapodlasie.pl (w tytule wiadomości należy wpisać tylko nr naboru podany w ogłoszeniu o naborze).

Linki

http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/pobierz_wzory_dokumentow/generator-wnioskow-aplikacyjnych-efs.html

www.bramanapodlasie.pl