Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 9.1

9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, RPO Podlaskiego

Zakończony 11.12.2019

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

w terminie 60 dni od dnia następującego po ostatnim dniu terminu składania wniosków o udzielenia wsparcia

Miejsce składania wniosków

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi”

ul. Szosa Zambrowska 1/27,

( pokój nr. 417,III piętro Budynek Starostwa Powiatowego w Łomży),

18-400 Łomża

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy wypełnić w języku polskim, zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (załącznik nr 3 do Ogłoszenia o naborze wniosków) oraz uwzględniając informacje zawarte w Instrukcji użytkownika GWA2014 EFS, dostępnej na stronie zawierającej ogłoszenia o naborach wniosków.

Wniosek o dofinansowanie w wersji elektronicznej - plik xml - składa się za pomocą aplikacji GWA2014 EFS, która jest dostępna na stronie: RPO Wojewodztwa Podlasiego na lata 2014-2020. W przypadku wykrycia błędów uniemożliwiających poprawne przygotowanie wniosku (awaria aplikacji, błąd uniemożliwiający poprawne przygotowanie wniosku) lub chęci zgłoszenia rozwiązań poprawiających funkcjonalność GWA2014 EFS należy zgłosić problem/przedstawić uwagi posługując się Formularzem zgłaszania uwag (dokument dostępny na stronie: http://www.rpo.wrotapodlasia.pl w sekcji: Dokumenty do pobrania) na adres:  gwa_efs@wrotapodlasia.pl (dokument dostępny na stronie: http://www.rpo.wrotapodlasia.pl w sekcji: Dokumenty do pobrania) na adres:  gwa_efs@wrotapodlasia.pl

Złożenie wniosku potwierdzane  jest na pierwszej stronie wniosku. Potwierdzenie zawiera datę i godzinę złożenia wniosku, liczbę złożonych wraz z wnioskiem o dofinansowanie załączników (o ile dotyczy) oraz jest opatrzone pieczęcią LGD i podpisane przez osobę przyjmującą w LGD ten wniosek.

Wnioskodawca składający do biura LGD wniosek załącza oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych w celach konkursowych (Załącznik nr  13 do Ogłoszenia o naborze wniosków).

Wnioskodawca składający do biura LGD wniosek załącza Uzasadnienie zgodności operacji z lokalnymi kryteriami wyboru (Załącznik nr 16 do Ogłoszenia o naborze wniosków).

W wyniku zaistnienia przyczyn obiektywnych (np. awaria systemu GWA2014 EFS) LGDzastrzega sobie możliwość zmiany formy składania wniosku przewidzianej w warunkach udzielenia wsparcia podając ten fakt do publicznej wiadomości na stronach internetowych, na których umieszczone zostały informacje o naborze.

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów składane są w terminie określonym powyżej:

- w wersji elektronicznej (plik xml) za pomocą aplikacji GWA2014 EFS wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w wersji instalacyjnej GWA2014 EFS, aktualnej na dzień ogłoszenia naboru.Co do zasady po ww. terminie nie będzie możliwe przesłanie wniosku.

- w wersji papierowej w trzech egzemplarzach wraz z Potwierdzeniem przesłania do IZ RPOWP elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie za pomocą systemu  (GWA2014 EFS). 

- w wersji elektronicznej wniosku, wraz z załącznikami (jeśli dotyczy), nagranymi na nośniku elektronicznym: CD/ lub  DVD lub PENDRIV (3 egzemplarze).

Wersję papierową należy przygotować po wysłaniu wniosku w wersji elektronicznej.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

W ramach Działania 9.1, zgodnie z SZOOP RPOWP 2014-2020, o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się Lokalne Grupy Działania oraz inne podmioty z obszaru realizacji LSR lub realizujące projekty na obszarze LSR z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).

Forma prawna Beneficjenta musi być zgodna z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń).

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty podlegające wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych; art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary; przepisów zawartych w art. 37 ust. 3 ustawy wdrożeniowej.

W przypadku podjęcia decyzji o przyznaniu dofinansowania Wnioskodawcy, IZ RPOWP zwraca się do Ministerstwa Finansów z pisemnym wnioskiem o przekazanie informacji, czy dany projektodawca – zgodnie z oświadczeniem złożonym we wniosku o dofinansowanie – nie podlega wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ustawy o finansach publicznych. Weryfikacja dokonywana jest przez Ministerstwo Finansów na podstawie rejestru podmiotów wykluczonych, o którym mowa w art. 210 ustawy o finansach publicznych oraz w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie rejestru podmiotów wykluczonych z możliwości otrzymania środków przeznaczonych na realizację programów finansowanych z udziałem środków europejskich.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Zgodnie z zapisami Załącznika Nr 1 do Uchwały nr 79/1249/2019Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 29 października 2019 roku - Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (zwany dalej SZOOP RPOWP 2014-2020) oraz Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania  Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi’’ w ramach niniejszego naboru wsparciem będą objęte projekty dotyczące  typu projektu nr 1 w ramach Działania 9.1, tj.:

Programy podnoszące aktywność i mobilność zawodową oraz zdolności do zatrudnienia grupy osób biernych zawodowo, obejmujące m.in.:

-  wsparcie psychologiczno-doradcze,

- poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy,

- warsztaty oraz szkolenia, w tym z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy i ich praktycznego zastosowania,

- staże, praktyki zawodowe. 

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Założenia operacji powinny wpisywać się w Lokalne Kryteria Wyboru Operacji, zawarte                        w Kryteriach wyboru operacji wraz z procedurą ustalania lub zmiany kryteriówwedle których Rada LGD dokonuje wyboru operacji.  

Warunkiem wyboru operacji jest uzyskanie minimum 40 % z maksymalnej liczby 56 pkt. Minimalna liczba punktów jakie musi otrzymać operacja wynosi 22,40 pkt.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Wysokość maksymalnego poziomu dofinansowania projektu   wynosi: 340 866,28 PLN.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Wysokość limitu środków w ramach ogłoszonego naboru wynosi: 340 866,28 PLN.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Dokumentacja konkursowa, a także Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2016-2022 Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Sąsiedzi”, formularz wniosku o udzielenie wsparcia, formularz wniosku            o płatność oraz formularz umowy o udzielenie wsparcia udostępnione są na stronie  www.lgd-sasiedzi oraz w Biurze LGD.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

W procesie wyboru projektów do dofinansowania dopuszcza się złożenie przez Wnioskodawcę jednego środka odwoławczego, tj. protestu. Zasady rozpatrywania protestu określa  Procedura  wyboru i oceny operacji w ramach LSR ( Załącznik nr 15 do ogłoszenia o naborze wniosków);

 

Pytania i odpowiedzi

W sprawach dotyczących naboru informacji udzielają pracownicy Biura Stowarzyszenia „Sąsiedzi”ul. Szosa Zambrowska 1/27, 

18-400 Łomża

tel.: 501-547-219, 516-772-103

e-mail: lgdsasiedzi@gmail.com

www.lgd-sasiedzi.pl

Linki

www.lgd-sasiedzi.pl