Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 7.4

7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej, RPO Opolskiego

Zakończony 31.01.2017

Wyniki naboru

WYNIKI NABORU

6 czerwca 2017 r. Zarząd Województwa Opolskiego w drodze uchwały zatwierdził wyniki oceny projektów złożonych w trybie konkursowym w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 – nabór I w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi. W wyniku oceny dofinansowane zostaną projekty ujęte w poniższej tabeli:

Lista projektów, które spełniły kryteria wyboru oraz uzyskały wymaganą liczbę punktów i zostały wybrane do dofinansowania w trybie konkursowym w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 – nabór I w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi obejmujących profilaktykę raka jelita grubego  (PDF 308 KB)

Poniżej prezentujemy skład komisji oceny projektów dokonującej oceny projektów w trybie konkursowym w ramach I naboru do działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej RPO WO 2014-2020: 

Informacja o składzie komisji oceny projektów powołanej w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej RPO WO 2014-2020– nabór I w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi obejmujących profilaktykę raka jelita grubego (PDF 367 KB)

 

2 czerwca 2017 r. Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę merytoryczną projektów złożonych w trybie konkursowym do działania7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 – nabór I w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi. 

Z zakresu wsparcia obejmującego profilaktykę raka jelita grubego 6 projektów spełniło kryteria wyboru projektów i uzyskało wymaganą liczbę punktów (co najmniej 60% maksymalnej liczby punktów możliwych do osiągnięcia w ramach przedmiotowego działania). Jeden Wnioskodawca nie przyjął stanowiska negocjacyjnego. 

Jedyny projekt z zakresu wsparcia obejmującego profilaktykę raka piersi nie spełnił kryteriów wyboru projektów.   

Poniżej prezentujemy listę projektów po ocenie merytorycznej, zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu tj. etapu IV – rozstrzygnięcia konkursu.  

Lista projektów do 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 – nabór I w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi obejmujących profilaktykę raka jelita grubego, po ocenie merytorycznej zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu tj. etapu IV – rozstrzygnięcia konkursu. (PDF 295 KB)

 

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do ogłoszenia o naborze wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi, Osi VII Konkurencyjny rynek pracy w ramach RPO WO 2014-2020, z dnia 15.11.2016 r., Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Opolskiego 2014 – 2020 informuje, że na posiedzeniu Zarządu Województwa Opolskiego w dniu 24 maja 2017 r. podjęta została decyzja o zmianie Regulaminu konkursu dla ww. działania w ramach profilaktyki raka jelita grubego w zakresie kwoty alokacji na dofinansowanie projektów (pkt 10 Regulaminu).Kwota alokacji w ramach profilaktyki raka jelita grubego wzrosła z 12 000 000,00 PLN (w tym: 10 736 842,00  PLN pochodzące z EFS oraz 1 263 158,00 PLN pochodzące z Budżetu Państwa) do 12 197 018,41 PLN (w tym 10 913 121,73 PLN pochodzące z EFS oraz 1 283 896,68 pochodzące z Budżetu Państwa).

 

WYNIKI NABORU

18 kwietnia 2017 r. zakończyliśmy ocenę formalną projektów złożonych w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej RPO WO 2014-2020. Ocenę formalną pozytywnie przeszło 8 projektów, które zostały przekazane do następnego etapu konkursu tj. oceny merytorycznej. 

Informacja tabelaryczna nt. projektów spełniających kryteria formalne tj. zakwalifikowanych do oceny merytorycznej w ramach konkursowej procedury wyboru projektów dla działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej. (PDF 297 KB)

W dniach 05 – 31 stycznia 2017 r. do Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Opolskiego 2014-2020 w trybie konkursowym wpłynęło 8 wniosków o dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Weryfikację wymogów formalnych złożonych wniosków o dofinansowanie projektów zakończyliśmy 22 marca 2017 r. W jej wyniku 8 wniosków o dofinansowanie projektu przeszło pozytywnie weryfikację wymogów formalnych i zostało zakwalifikowanych do oceny formalnej. 

Informacja tabelaryczna nt. projektów spełniających wymogi formalne, tj. zakwalifikowanych do oceny formalnej w ramach konkursowej procedury wyboru projektów dla działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i raka piersi (PDF 377 KB)

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

czerwiec 2017 r.

Miejsce składania wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Departament Koordynacji Programów Operacyjnych

Punkt Przyjmowania Wniosków (parter, pokój nr 2)

Ul. Ostrówek 5-7, 45-082 Opole

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w formie:

  • elektronicznej;
  • papierowej

UWAGA! Wykonany przez Wnioskodawcę w Panelu Wnioskodawcy SYZYF RPO WO 2014-2020, tj. generatorze wniosków wniosek o dofinansowanie projektu musi zostać wysłany on-line (generator wniosków posiada taką funkcjonalność) do IOK. Ponadto wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia dwóch papierowych wersji wysłanego uprzednio on-line wniosku o dofinansowanie projektu do IOK. Zgodność sumy kontrolnej wersji papierowej wniosku z wersją elektroniczną wniosku, zostanie zweryfikowana podczas składania wniosku o dofinansowanie projektu na etapie sprawdzania wymogów formalnych rejestracyjnych.

Instrukcja przygotowania wersji elektronicznej i papierowej wniosku  o dofinansowanie projektu znajduje się w załączniku nr 2 do Regulaminu.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się:

  • podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia (publiczne i prywatne),
  • organizacje pozarządowe,
  • podmioty ekonomii społecznej,
  • pozostałe podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

W przypadku przedsiębiorstw - wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego[1].

Forma prawna beneficjenta zgodnie z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada  2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz. U. z 2015 r., poz. 2009).

[1] Oznacza to, że na terenie województwa opolskiego Wnioskodawca posiada główną siedzibę lub oddział lub miejsce prowadzenia działalności. Weryfikacja nastąpi na podstawie przedstawionego przez Wnioskodawcę odpisu ze stosownego rejestru (ewidencji) – z zastrzeżeniem, że przedmiotowy wpis do rejestru (ewidencji) został dokonany najpóźniej na dzień podpisania umowy o dofinansowanie.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Przedmiotem konkursu są typy projektów określone dla Działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Osi priorytetowej VII Konkurencyjny rynek pracy RPO WO 2014-2020 w zakresie:

  1. Profilaktyki raka jelita grubego, w tym:

a) usługi zdrowotne - badanie kolonoskopowe,

b) działania informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jelita grubego, w tym edukacja prozdrowotna o charakterze regionalnym i/lub lokalnym polegająca na zachęcaniu do skorzystania z badań.
Uwaga! Wsparcie uzupełniające mogą stanowić działania mające na celu poprawę dostępu do usług zdrowotnych
, w tym:

- zapewnienie dojazdu do miejsca realizacji usługi zdrowotnej i z powrotem oraz

- opieka nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba korzystająca z usługi zdrowotnej w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia.

 

2. Profilaktyki raka piersi, w tym:

a) działania informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki raka piersi, w tym edukacja prozdrowotna o charakterze regionalnym i/lub lokalnym polegająca na zachęcaniu do skorzystania z badań.
Uwaga! Działania te nie mogą stanowić jedynych działań  w projekcie, są możliwe do realizacji tylko i wyłącznie w połączeniu z działaniami mającymi na celu poprawę dostępu do usług zdrowotnych, w tym:

- zapewnienie dojazdu do miejsca realizacji usługi zdrowotnej i z powrotem oraz

- opieka nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba korzystająca z usługi zdrowotnej w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia.

UWAGA!

W RAMACH JEDNEGO WNIOSKU PROJEKTOWEGO NIE MOGĄ BYĆ REALIZOWANE OBA ZAKRESY WSPARCIA:

- PROFILAKTYKA RAKA JELITA GRUBEGO,

- PROFILAKTYKA RAKA PIERSI.

REALIZACJA OBU ZAKRESÓW WSPARCIA JEST MOŻLIWA POPRZEZ ZŁOŻENIE DWÓCH ODRĘBNYCH WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTU, Z ZASTRZEŻENIEM, ŻE JEDEN BENEFICJENT (NIEZALEŻNIE CZY JEST WNIOSKODAWCĄ, CZY PARTNEREM) MOŻE ZŁOŻYĆ MAKSYMALNIE DWA WNIOSKI O DOFINANSOWANIE PROJEKTU, JEDEN W ZAKRESIE PROFILAKTYKI RAKA JELITA GRUBEGO, A DRUGI W RAMACH PROFILAKTYKI RAKA PIERSI.

Powyższe zostanie zweryfikowane podczas składania wniosku o dofinansowanie projektu na etapie sprawdzania wymogów formalnych rejestracyjnych. W przypadku złożenia większej liczby wniosków o dofinansowanie projektu o przyjęciu będzie decydować data i godzina wysłania wniosku on-line.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów (DOCX 167 KB)

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

95%, w tym maksymalny udział budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu 10%. W przypadku projektów, które kwalifikują się do wsparcia w ramach Programu „Partnerstwo dla osób z niepełnosprawnościami ”[1] - 85%. [1] Program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którego celem jest finansowanie wkładu własnego dla organizacji pozarządowych realizujących projekty na rzecz aktywizacji społeczno - zawodowej osób z niepełnosprawnościami w ramach regionalnych programów operacyjnych 2014 - 2020. Możliwość skorzystania z Programu istnieje pod warunkiem podpisania przez Zarząd Województwa Opolskiego porozumienia z PFRON.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Wartość dofinansowania w ramach RPO WO 2014-2020 dla Działania 7.4 Wydłużanie aktywności zawodowej w ramach Osi priorytetowej VII Konkurencyjny rynek pracy w zakresie: profilaktyki raka jelita grubego wynosi: • 12 197 018,41 PLN, w tym: • 10 913 121,73 PLN pochodzące z EFS oraz • 1 283 896,68 PLN pochodzące z Budżetu Państwa, profilaktyki raka piersi wynosi: - 4 264 941,00 PLN, w tym: - 3 816 000,00 PLN pochodzące z EFS oraz - 448 941,00 PLN pochodzące z Budżetu Państwa. Ze względu na fakt, iż kwoty PLN mają charakter przeliczeniowy limit dostępnych środków może ulec zmianie. W związku z tym dokładna kwota dofinansowania zostanie określona na etapie zatwierdzania Listy ocenionych projektów. Umowy o dofinansowanie projektów zostaną podpisane, z uwzględnieniem wysokości dostępnej alokacji wyliczonej na podstawie Algorytmu przeliczania środków.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

REGULAMIN KONKURSU - wersja aktualna (DOCX 149 KB)

REGULAMIN KONKURSU - wersja archiwalna (DOCX 147 KB)

REGULAMIN KONKURSU - wersja archiwalna (DOCX 148 KB)

REGULAMIN KONKURSU (DOCX 148 KB) - wersja archiwalna

Załączniki

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

WZÓR WNIOSKU O DOFINANSOWANIE PROJEKTU (DOCX 392 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Dokumenty aktualne:

Dokumenty nieaktualne:

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 53 ust. 2 ustawy wdrożeniowej, wnioskodawca ma prawo w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji, o której mowa w art. 46 ust. 3 ww. ustawy, złożyć pisemny protest do IOK, zgodnie z pouczeniem o którym mowa w art. 46 ust. 5 ww. ustawy.

Informacja na temat procedury odwoławczej obowiązującej dla konkursu została szczegółowo opisana w rozdziale 15 ustawy wdrożeniowej zamieszczonej na stronach internetowych: www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Zapoznaj się z prawem i dokumentami oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Pytania i odpowiedzi

W przypadku konieczności udzielenia wnioskodawcy wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu IZ RPO WO 2014-2020 udziela indywidualnie odpowiedzi na pytania wnioskodawcy. W przypadku pytań wymagających dodatkowych konsultacji odpowiedzi będą przekazywane niezwłocznie po ich przeprowadzeniu. Zapytania do IOK można składać za pomocą:

  • Zakładki często zadawane pytania na stronie:

www.rpo.opolskie.pl

  • Poczty e – mail: info@opolskie.pl, rpefs@opolskie.pl
  • Faksu: 77 44 04 721
  • Telefonu: 77 44 04 720-722, 77 54 16 212-213
  • Bezpośrednio w siedzibie:

Główny Punkt Informacyjny

Funduszy Europejskich w Opolu

Ul. Barlickiego 17, 45-083 Opole

Linki

Panel Wnioskodawcy

Strona RPO WO 2014-2020