Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 6.2

6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną, RPO Dolnośląskiego

Zakończony 21.06.2016

W dniu 31 maja 2017r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego, pełniący rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 podjął uchwałę nr 3855/V/17 w sprawie wyboru projektów w trybie konkursowym do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną – konkursy horyzontalne (POZ I AOS – opieka koordynowana) (Nr naboru RPDS.06.02.00-IZ.00-02-104/16). 

Do dofinansowania zostało wybranych 37 projektów, których wartość całkowita wynosi 92 583 313,86 PLN,  natomiast wartość dofinansowania wynosi 68 280 962,42 PLN.

W dniu 25 września 2017 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego, pełniący rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 podjął uchwałę nr 4297/V/17 w sprawie zmiany uchwały nr 3855/V/17 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 31 maja 2017r.  w sprawie wyboru projektów w trybie konkursowym do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną – konkursy horyzontalne (Nr naboru RPDS.06.02.00-IZ.00-02-104/16).” 

W wyniku przeprowadzonej procedury odwoławczej przez IZ RPO WD  uwzględniono 1 protest , a projekt został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania:

  • do dofinansowania zostało wybranych 38 projektów, których wartość całkowita wynosi 96 817 836,26 PLN,  natomiast wartość dofinansowania wynosi 71 587 0923,48 PLN.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

luty 2017 r.

Miejsce składania wniosków

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – Generator wniosków o dofinansowanie EFRR – dostępny na stronie www.snow-umwd.dolnyslask.pl

Papierowa wersja wniosku może zostać dostarczona: 

a) osobiście do kancelarii Departamentu Funduszy Europejskich, mieszczącej się pod adresem:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Funduszy Europejskich

ul. Mazowiecka 1750-412 Wrocław

II piętro, pokój nr 2020 

b) kurierem lub pocztą na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wydział Wdrażania EFRR

ul. Mazowiecka 1750-412 Wrocław.

Sposób składania wniosków

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – Generator wniosków o dofinansowanie EFRR – dostępny na stronie www.snow-umwd.dolnyslask.pl.

Ponadto do siedziby IOK należy dostarczyć jeden egzemplarz wydrukowanej z aplikacji generator wniosków papierowej wersji wniosku, opatrzonej czytelnym podpisem/-ami lub parafą i z pieczęcią imienną osoby/-ób uprawnionej/-ych do reprezentowania Wnioskodawcy (wraz z podpisanymi załącznikami) w terminie do godz. 15:00 dnia 21 czerwca 2016 r.

Jednocześnie, wymaganą analizę finansową (w postaci arkuszy kalkulacyjnych w formacie Excel z aktywnymi formułami) przedłożyć należy na nośniku CD.

Suma kontrolna wersji elektronicznej wniosku (w systemie) musi być identyczna z sumą kontrolną papierowej wersji wniosku.

W przypadku ewentualnych problemów z Generatorem, IZ RPO WD zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu składania wniosków lub złożenia ich w innej, niż wyżej opisana formie. Decyzja w powyższej kwestii zostanie przedstawiona w formie komunikatu we wszystkich miejscach, gdzie opublikowano ogłoszenie.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się podmioty (publiczne i prywatne) wykonujące działalność leczniczą – zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w rodzaju POZ i AOS (tj. na podstawie umowy o udzielania świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z właściwym dyrektorem oddziału wojewódzkiego NFZ) w adekwatnym dla projektu zakresie. W takim przypadku wnioskodawca zobowiązany jest załączyć do dokumentacji projektowej wyciąg z umowy z zawartej z dyrektorem wojewódzkiego oddziału NFZ.  

Jeśli posiadana przez wnioskodawcę umowa  z NFZ nie obejmuje świadczeń w adekwatnym dla projektu zakresie (np. udzielnych na planowanym do  zakupu sprzęcie, czy w remontowanym obiekcie), to wnioskodawca zobowiązany do poszerzenia zakresu prowadzonej działalności leczniczej. W przypadku poszerzenia działalności podmiotu wykonującego działalność leczniczą, wymagane będzie zobowiązanie do świadczenia usług w adekwatnym dla projektu zakresie najpóźniej w kolejnym okresie kontraktowania usług przez NFZ po zakończeniu realizacji projektu w ramach kontraktu (ze środków publicznych), a w przypadku jego braku ze środków własnych (nieodpłatnie) lub poprzez ich kontraktację w drodze umowy podpisanej z innym podmiotem posiadającym w danym okresie kontrakt z NFZ. W takim przypadku wnioskodawca zobowiązany jest załączyć do dokumentacji projektowej stosowne oświadczenie. W przypadku niepodjęcia świadczenia usług opieki zdrowotnej w adekwatnym dla projektu zakresie beneficjent zostanie zobowiązany do zwrotu dofinansowania.  

W związku z derogacją w stosowaniu map potrzeb zdrowotnych ze wsparcia w ramach konkursu wykluczone są podmioty wykonujące działalność leczniczą w rodzaju leczenie szpitalne.  

Podział interwencji pomiędzy RPO WD a PO IiŚ: 

Projekty realizowane przez podmioty lecznicze udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego, podmioty lecznicze, a także przedsiębiorcy  powstali z ich przekształcenia, utworzone przez ministra lub centralny organ administracji rządowej, publiczną uczelnię medyczną lub publiczną uczelnię prowadzącą działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych, instytuty badawcze prowadzące badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk medycznych, uczestniczące w systemie ochrony zdrowia, nie mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach RPO WD.  

Projekty ww. beneficjentów mogą być realizowane tylko w ramach POIiŚ

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Konkurs dotyczy inwestycji na poziomie POZ i AOS i skierowany jest na rozwój opieki koordynowanej z uwzględnieniem środowiskowych form opieki na zasadach i w zakresie zgodnym z dokumentem strategicznym w sektorze zdrowia tj. Policy Paper.

Wsparcie POZ i AOS może być ukierunkowane na wszystkie problemy zdrowotne dorosłych i dzieci rozwiązywane w ramach świadczeń gwarantowanych (określonych w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej). Konkurs objęty jest derogacją w stosowaniu map potrzeb zdrowotnych.

W ramach konkursu dofinansowaniu będą podlegać następujące typy projektów określone dla działania 6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną:

6.2.A. prace remontowo-budowlane niezbędne z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych, w tym w zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Co do zasady ww. działania nie mogą polegać na dostosowaniu istniejącej infrastruktury do obowiązujących przepisów prawa, chyba że ich realizacja uzasadniona jest z punktu widzenia poprawy efektywności (w tym kosztowej) i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.  

6.2.B. wyposażenie w sprzęt medyczny 

Możliwe jest łączenie ww. typów projektów – o wyborze typu decyduje struktura wydatków kwalifikowalnych (ich większościowy udział).

Preferowane będą projekty:

  • Wpływające na przeniesienie akcentów z usług wymagających hospitalizacji na rzecz POZ i AOS
  • Przewidujące działania konsolidacyjne i inne formy współpracy podmiotów leczniczych

Więcej informacji na temat zastosowanych w przedmiotowym naborze kryteriów wyboru projektów w załączniku nr 1 do Regulaminu.

Nie będą finansowane:

  • wydatki w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt), przekraczające 49% wartości całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu;
  • wydatki dot. ICT (oprogramowanie, sprzęt) w zakresie w jakim związane są z realizacją działań wskazanych w Narzędziu 26 Policy Paper tj. upowszechnienie wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej oraz Narzędziu 27 Policy Paper tj. upowszechnienie wykorzystania telemedycyny;
  • wydatki związane z termomodernizacją, przekraczające 49% wartości całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu;
  • wydatki na inwestycje polegające na dostosowaniu istniejącej infrastruktury do obowiązujących przepisów – chyba że ich realizacja jest uzasadniona z punktu widzenia poprawy efektywności (w tym kosztowej) i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej;
  • wydatki na budowę i modernizację parkingów, dróg dojazdowych i wewnętrznych;
  • wydatki związane z modernizacją i wyposażeniem części administracyjnej niezwiązanej z bezpośrednią obsługą pacjentów, z wyjątkiem projektów dotyczących zakupu i wdrożenia technologii informatyczno-komunikacyjnych (ICT);
  • wydatki związane z zakupem sprzętu medycznego, na którym będą świadczone usługi medyczne odpłatne.

Kategorią interwencji dla niniejszego konkursu jest kategoria 053 Infrastruktura ochrony zdrowia

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru - 6.2 (DOCX 135 KB)

Wyciąg z Kryteriów wyboru projektów zatwierdzonych przez KM RPO WD 2014-2020 obowiązujących w niniejszym naborze stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu. 

„Kryteria wyboru projektów w ramach RPO WD 2014-2020”, zatwierdzone uchwałą nr 2/15 z dnia 6 maja 2015 r. Komitetu Monitorującego RPO WD 2014-2020 z późniejszymi zmianami są zamieszczone na stronie www.rpo.dolnyslask.pl

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Poziom dofinansowania UE na poziomie projektu wynosi: 1. W przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną – 85% kosztów kwalifikowalnych; 2. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020 Intensywność wsparcia dla poszczególnych beneficjentów: • dla mikro i małych przedsiębiorców – do 45% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem; • dla średnich przedsiębiorców – do 35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem; • dla dużych przedsiębiorstw – do 25 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem 3. W przypadku projektu objętego pomocą de minimis - 85 % kosztów kwalifikowalnych. W przypadku projektów częściowo objętych pomocą de minimis – 85% kosztów kwalifikowanych wydatków finansowanych, jako de minimis. Wszystkie ww. regulacje dotyczące pomocy publicznej dostępne są na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

[enter][enter]

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.rpo.dolnyslask.pl

Załącznik_do uchwały_Regulamin konkursu 6 2-horyzont (czysta) - od 17.05.2017

Załącznik_do uchwały_Regulamin konkursu 6 2-horyzont (zz) - od 17.05.2017

Zalacznik_1_do uchwały_Regulamin konkursu 6 2-horyzont - wersja jednolita - od 29.04.2016 do 16.05.2017 - wersja archiwalna

Zalacznik_1_do uchwały_Regulamin konkursu 6 2-horyzont -zaznacz zmiany - od 29.04.2016 do 1605.2017 - wersja archiwalna

 

Regulamin konkursu 6.2 - horyzont - wersja archiwalna - do 28.04.2016 (DOCX 126 KB)

Załącznik nr 1 do regulaminu - Kryteria_wyboru - 6.2-HORYZONT -(POZ+AOS)

Załącznik nr 2 do regulaminu konkursu -Wskaźniki - 6.2 (POZ + AOS) opieka koordynowana

Załącznik nr 3 do regulaminu konkursu - metodologia współczynnika P

Komunikaty:

Komunikat w sprawie zmiany terminów orientacyjnego rozstrzygnięcia naborów - 28.02.2017

Komunikat – przedłużenie terminów rozstrzygnięcia naborów – 24.11.2016

Komunikat 6.2 - efektywność finansowa beneficjenta - 13.06.2016

Komunikat nowy wzór oświadczenia pp - 17.06.2016

Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie

Komunikat dla Działania 6.2 - 06.05.2016

Informacja o zmianach - 29.04.2016

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wykaz informacji, których należy udzielić ubiegając się o dofinansowanie projektu zawiera Załącznik nr 2 do uchwały przyjmującej niniejszy Regulamin i  jest zamieszczony na stronie www.rpo.dolnyslask.pl.

Na powyższej stronie zamieszczone są również wzory załączników do wniosku o dofinansowanie. W zależności od specyfiki projektu i sytuacji Wnioskodawcy ostateczny zakres informacji niezbędnych do wypełnienia wniosku w Generatorze może być inny niż wskazany w załączniku.

Załacznik_2 do Uchwały - Wykaz informacji (WND) - od 29.04.2016

Zakres wniosku - wersja archiwalna - do 28.05.2016 (PDF 328 KB)

oświadczenie VAT dla Podmiotu realizującego Projekt-zał. do WND v.2.0

oświadczenie VAT dla Wnioskodawcy-zał. do WND v.2.0

pelnomocnictwo

STUDIUM WYKONALNOSCI część opisowa

UOKiK - Pomoc publiczna - Inf. dod.

wklad-niepieniezny-bez-pp-1

wklad-niepieniezny-z-pp

wklad-niepieniezny-z-pp-i-bez-pp

Wskazówki pomocne Wnioskodawcy przy wypełnieniu formularza wniosku o dofinansowanie - działanie 6.2_21.03.2016r.

Załacznik-dotyczący-określenia-poziomu-wsparcia-w-projektach-partnerskich-ostetczny

Deklaracja N2000

Deklaracja RDW

form_zakres_inf_pom_de_minimis_przedsieb

Kopia Formularz_pomoc_inna_niż_de_minimis

n_formularz_zakres_informacji_pomo_de_minimis

oswiad o braku pom publ_pom de min

oswiad_pp_de_minimis

Oświadczenie - analiza OOŚ z instrukcją

oświadczenie VAT dla Partnera-zał. do WND v.2.0

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie projektu, która będzie zawierana z wnioskodawcami projektów wybranych do dofinansowania stanowi załącznik nr 3 do uchwały przyjmującej niniejszy Regulaminu i jest zamieszczony na stronie www.rpo.dolnyslask.pl.      

Wzór umowy zawiera wszystkie postanowienia wymagane przepisami prawa, w tym wynikające z przepisów ustawy  o finansach publicznych, określające elementy umowy  o dofinansowanie. Wzór umowy uwzględnia prawa i obowiązki beneficjenta oraz właściwej instytucji udzielającej dofinansowania

Wzór umowy - 6.2 horyzont (DOC 671 KB)

Załącznik nr 2 Harmonogram rzeczowo- finansowy

Załącznik nr 3 Harmonogram zamówień dla Projektu

Załącznik nr 4 Harmonogram płatności

Załącznik nr 5 Montaż finansowy Projektu

Załącznik nr 6 Skwantyfikowane wskaźniki osiągnięcia rzeczowej realizacji

Załącznik nr 8 Oświadczenie VAT dla Beneficjenta

Załącznik nr 9 Oświadczenie VAT dla Partnera

Załącznik nr 10 Oświadczenie VAT dla Podmiotu realizującego projekt

Załącznik nr 11 Zestawienie dokumentów dotyczących operacji

Załącznik nr 12 Wykaz dokumentów do wniosku o płatność

Załącznik nr 13 Zakres przetwarzanych danych osobowych

Załącznik nr 14 Obowiązki informacyjne Beneficjenta EFRR

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Procedura odwoławcza opisana jest w Regulaminie.

Pytania i odpowiedzi

IOK udziela wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu i odpowiedzi na zapytania indywidualne poprzez następujące adresy mailowe:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania będą zamieszczane na stronie www.rpo.dolnyslask.pl w ramach informacji dotyczących procedury wyboru projektów oraz niezbędnych do przedłożenia wniosku o dofinansowanie.

Przed zadaniem pytania należy zapoznać się z katalogiem najczęściej zadawanych pytań.

Po ogłoszeniu konkursu IOK zorganizuje spotkania dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i miejsca spotkań wraz z formularzem zgłoszeniowym będą zamieszczane na stronie internetowej www.rpo.dolnyslask.pl

Linki

Ogłoszenie o konkursie w ramach działanie 6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną – konkursy horyzontalne (POZ I AOS – opieka koordynowana)