Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 2.16

2.16 Usprawnienie procesu stanowienia prawa, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 30.11.2016

Wyniki naboru 4.07.2017

Instytucja Pośrednicząca dla Działania 2.16 zakończyła ocenę wniosków w konkursie nr POWR.02.16.00–IP.06–00–008/16 pn. Prowadzenie przez partnerów społecznych działań w zakresie monitorowania prawa gospodarczego i prawa pracy. Do dofinansowania wybrano 6 projektów na kwotę 2 973 734,35 zł.

Lista projektów wybranych do dofinansowania (PDF 307 KB)

Informacja o składzie KOP (PDF 285 KB)

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

I kw. 2017 r.

Miejsce składania wniosków

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (00-583 Warszawa, Al. Ujazdowskie 1/3)

Sposób składania wniosków

Wnioski o dofinasowanie realizacji projektu wraz z załącznikami będą przyjmowane      

  1. w formie dokumentu elektronicznego przesłanego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA oraz
  2. w formie opatrzonej podpisem osoby uprawnionej / osób uprawionych do złożenia tego wniosku, w postaci:

-   albo papierowej w postaci wniosku wydrukowanego z systemu SOWA opatrzonego podpisem osoby uprawnionej / podpisami osób uprawnionych do złożenia tego wniosku – złożonej w Dzienniku Podawczym KPRM (00-582 Warszawa, Al. J.Ch. Szucha 14; w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach pracy KPRM, tj. od 8:15 do 16:15) albo przesłanej przesyłką kurierską bądź pocztą,

-    albo elektronicznej opatrzonej ważnym podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (t. j. Dz.U. z 2013 r. poz. 262, z późn. zm.) osoby do tego upoważnionej, przesłanej na elektroniczną skrzynkę podawczą KPRM na platformie ePUAP (adres: /KPRM/SkrytkaESP).

O przyjęciu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

W ramach konkursu o dofinansowanie realizacji projektu mogą ubiegać się partnerzy społeczni. Możliwe jest uzyskanie w ramach oceny merytorycznej dodatkowych punktów premiujących za podjęcie w ramach projektu aktywnego upowszechniania jego produktów (np. poradników, opracowań, narzędzi bądź modeli monitoringu prawa gospodarczego i prawa pracy) wśród innych partnerów społecznych oraz organizacji pozarządowych, w tym organizacji strażniczych. Projekt może być realizowany w partnerstwie. 

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Konkurs ma umożliwić usprawnienie monitorowania przez partnerów społecznych zmian prawa gospodarczego lub prawa pracy przy pomocy metod, technik lub narzędzi stosowanych lub wdrożonych / wytworzonych w ramach projektu w oparciu o informacje udostępniane on-line przez organy administracji rządowej. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawiera załączony poniżej Regulamin konkursu.Przy planowaniu projektu należy uwzględnić czas trwania procedury konkursowej. 

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Wszystkie kryteria oceny projektów i przebieg procesu oceny wniosków (oraz środki odwoławcze przysługujące wnioskodawcy) zostały określone w załączonym poniżej Regulaminie konkursu.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE wynosi 84.28%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

7 528 860 PLN

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu (PDF 1016 KB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załączniki (DOCX 14 MB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załączniki (DOCX 14 MB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

W kwestii procedury odwoławczej przysługującej wnioskodawcom zastosowanie mają przepisy rozdziału 15 ustawy wdrożeniowej. Wnioskodawcy, którego wniosek uzyskał ocenę negatywną, przysługuje prawo do złożenia środka odwoławczego – protestu.        

 Zgodnie z art. 55 pkt 2 ustawy wdrożeniowej oraz Porozumieniem Nr WER/KPRM/2015/1 z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, zawartego pomiędzy Ministrem Infrastruktury i Rozwoju a Szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów instytucją, która rozpatruje protest jest IP pełniąca także funkcję IOK, tj. KPRM.       

 Zgodnie z art. 53 ust. 2 ustawy wdrożeniowej negatywną oceną jest ocena w zakresie spełniania przez projekt kryteriów wyboru projektów, w ramach której:a) projekt nie uzyskał wymaganej liczby punktów lub nie spełnił kryteriów wyboru projektów, na skutek czego nie może być wybrany do dofinansowania albo skierowany do kolejnego etapu oceny;b) projekt uzyskał wymaganą liczbę punktów lub spełnił kryteria wyboru projektów, jednak kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie nie wystarcza na wybranie go do dofinansowania. 

Zmiana Regulaminu konkursu

Komunikatem  z dn. 23 listopada 2016 r. Instytucja Pośrednicząca uzupełniła Regulamin konkursu poprzez dookreślenie trybu wyboru partnerów w projektach możliwych do dofinansowania.

Wprowadzona modyfikacja ma charakter uzupełniający i nie pociąga za sobą konieczności wydłużania okresu naboru wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu, który kończy się 30 listopada 2016 r. W szczególności nie nakłada na potencjalnych wnioskodawców nowych obowiązków ani nie zawężają możliwych form wsparcia do zastosowania w projektach możliwych do dofinansowania. Powyższe zmiany wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia.

Pytania i odpowiedzi

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu – tel. 22-694-62-04, bądź o przesłanie pytań pocztą elektroniczną na adres e-mail: efs@kprm.gov.pl.

Linki

Dodatkowe informacje o naborze wniosków