Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 1.2

1.2.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy (Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych), województwo lubelskie, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 4.09.2015

W związku z rozstrzygnięciem konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie zgodnie z art. 46 ust.4 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r., poz. 217) publikuje Listę projektów, które spełniły kryteria i uzyskały wymaganą liczbę punktów z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15.

Zgodnie z Podrozdziałem 7.4 pkt 3 Wytycznych w zakresie trybów wyboru projektów na lata 2014-2020 upubliczniona lista nie obejmuje projektów, które brały udział w konkursie, ale nie uzyskały wymaganej liczby punktów i/lub nie spełniły kryteriów wyboru projektów.

 W związku ze zwiększeniem pierwotnej kwoty alokacji na konkurs nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 (decyzja Ministerstwa Rozwoju pismo znak:  DZF.IX.8620.30.2016.MI.1 z dnia 14 kwietnia 2016 r.) Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie – Instytucja Pośrednicząca PO WER informuje, że dofinansowanie uzyskają kolejne projekty z listy.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

IV kwartał 2015 r./ I kwartał 2016 r.

Miejsce składania wniosków

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Obywatelska 4
20-092 Lublin

Sposób składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać w terminie od 24 sierpnia 2015 r. do 4 września 2015 r.:

a) w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA oraz

b) w formie papierowej (osobiście, kurierem lub pocztą) w Kancelarii Ogólnej pokój nr 216 (II piętro) Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, ul. Obywatelska 4, 20-092 Lublin, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

W ramach Poddziałania 1.2.2 PO WER o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się instytucje rynku pracy zgodnie z art. 6 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:

  • publiczne służby zatrudnienia,
  • Ochotnicze Hufce Pracy,
  • agencje zatrudnienia,
  • instytucje szkoleniowe,
  • instytucje dialogu społecznego,
  • instytucje partnerstwa lokalnego.

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty, które podlegają wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W ramach niniejszego konkursu realizować można następujące typ operacji określone w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych PO WER Wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy, w tym w szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy) poprzez:

  1. instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne):
    1. identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych;
    2. kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych;
  2. instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji:
    1. kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzebę uzupełnienia edukacji formalnej lub potrzebę potwierdzenia kwalifikacji m.in. poprzez odpowiednie egzaminy;
    2. nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia;
  3. instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców:
    1. nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży;
    2. wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska (wyłącznie w połączeniu z subsydiowanym zatrudnieniem);
  4. instrumenty i usługi rynku pracy służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES):
    1. wsparcie mobilności międzysektorowej dla osób, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia w sektorze lub branży, m.in. poprzez zmianę lub uzupełnienie kompetencji lub kwalifikacji pozwalającą na podjęcie zatrudnienia w innym sektorze, min. poprzez praktyki, staże i szkolenia, spełniające standardy wyznaczone dla tych usług (np. Europejska i Polska Rama Jakości Praktyk i Staży);
    2. wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania, m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu, zapewnienie środków na zasiedlenie;
  5. instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób niepełnosprawnych:
    1. niwelowanie barier jakie napotykają osoby młode niepełnosprawne w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru zostały określone w Regulaminie konkursu.

 

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (łącznie ze środków UE lub środków budżetu państwa) wynosi 95%.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

27 006 911,00 zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15

Zaktualizowany Regulamin konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 (21 lipca 2015 r.)

Zaktualizowany(16.10.2015r.) Regulamin konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 (PDF 1 MB)

Z uwagi na zaktualizowany Wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER 2014-2020 wraz z załącznikami do umowy m.in. w odniesieniu do:- § 1. w zakresie definicji „powierzającego” oraz - wzoru oświadczenia uczestnika projektu. Zaktualizowany załącznik nr 15 do Regulaminu konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 stosuje się z dniem 4 lutego 2016 roku tj. od dnia zatwierdzenia przez IP POWER przedmiotowej zmiany.

Wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER 2014-2020 wraz z załącznikami do umowy

Komunikat dotyczący zmian w Regulaminie konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 PO WER 2014-2020

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie – Instytucja Pośrednicząca PO WER informuje, iż w związku z podjęciem przez Komitet Monitorujący PO WER w dniu 20 czerwca 2017 r. Uchwały zatwierdzającej zmianę kryteriów dostępu określających datę zakończenia okresu realizacji projektów w zakresie Osi Priorytetowej I Działanie 1.2 PO WER na lata 2014-2020 zmianie uległy zapisy zawarte w Regulaminie konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 Rozdziale IV pkt 4.2 ppkt 4.2.3 Kryteria dostępu. 

Zmianie uległo brzmienie kryterium dostępu nr 13 wraz z uzasadnieniem.

Dotychczasowe brzmienie kryterium:

“Realizacja projektu zakończy się najpóźniej do 30.06.2017 r.”

Uzasadnienie:  Ograniczony okres realizacji projektu, najpóźniej do 30 czerwca 2017 roku, pozwoli projektodawcom precyzyjnie zaplanować przedsięwzięcia, co wpłynie na zwiększenie efektywności oraz sprawne rozliczanie finansowe wdrażanych projektów w okresie kwalifikowalności wydatków PO WER. Kryterium pozwoli na zachowanie płynności wydatkowania środków oraz na zmniejszenie ryzyka związanego z nieadekwatnością wsparcia w projektach o dłuższym okresie realizacji.Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie zapisów wniosku o dofinansowanie projektu. Wnioskodawca zobowiązany jest uzasadnić w treści wniosku spełnianie kryterium. 

Obowiązujące brzmienie kryterium (po wprowadzeniu zmian):

“Realizacja projektu zakończy się najpóźniej do 30.09.2018 r.”

Uzasadnienie: Ww. okres realizacji projektu, najpóźniej do 30 września 2018 roku, pozwoli projektodawcom precyzyjnie zaplanować przedsięwzięcia, co wpłynie na zwiększenie efektywności oraz sprawne rozliczanie finansowe wdrażanych projektów w okresie kwalifikowalności wydatków PO WER. Kryterium pozwoli na pełne wykorzystanie środków przeznaczonych na realizację Programu Gwarancje dla młodzieży w Polsce (w szczególności Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych). Kryterium zostanie zweryfikowane na podstawie zapisów wniosku o dofinansowanie projektu. Wnioskodawca zobowiązany jest uzasadnić w treści wniosku spełnianie kryterium.

Wprowadzone zmiany stosuje się z dniem 20 czerwca 2017 roku tj. od dnia zatwierdzenia przez IP POWER zmian w Regulaminie konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15.

 

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie stanowi załącznik do Regulaminu Konkursu.

 

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.

Zaktualizowany załącznik nr 15 do Regulaminu konkursu nr POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 stosuje się z dniem 29 kwietnia 2016 roku tj. od dnia wprowadzenia i zatwierdzenia przez IP POWER zmian dokonanych w przedmiotowym dokumencie.

Wzór umowy o dofinansowanie wraz z załącznikami - aktualizacja/obowiązuje od dnia 29 kwietnia 2016 r.

W związku z wprowadzonymi zmianami do Regulaminu Konkursu POWR.01.02.02-IP.16-06-001/15 w dniu 16 października 2015 r. związanymi z zaakceptowaniem przez Instytucję Zarządzającą PO WER wzoru minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER rozliczanego w oparciu o kwoty ryczałtowe, obowiązuje zatwierdzony wzór minimalnego zakresu umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER rozliczanego w oparciu o kwoty ryczałtowe.

 

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze zostały określone w Regulaminie konkursu.

Pytania i odpowiedzi

Pytania w sprawie naboru proszę kierować do

Wydziału Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Obywatelska 4

20-092 Lublin

tel. (081) 46 35 391, (081) 46 35 397

e-mail: power@wup.lublin.pl

Linki

www.power.wup.lublin.pl