Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 1.2

1.2.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy (Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych), województwo łódzkie, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 8.09.2015

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ogłasza wyniki konkursu numer: POWR.01.02.02-IP.17-10-001/15 na projekty ukierunkowane na wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy, w tym w szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy) w ramach poddziałania 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Wyniki naboru 21.03.2016

21 marca 2016 r.
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Rozwoju (pismo znak: DZF.IX.8620.16.2016.MI.1 z dnia 10 marca 2016 r.), zwiększono kwotę środków możliwych do zakontraktowania i w związku z tym wybrano do dofinansowania kolejny projekt umieszczony na Liście projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (projekt z pozycji nr 26).

Lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (PDF 182 KB) - wersja 21 marca 2016 r.

 

4 lutego 2016 r.
W związku ze zmianą kursu euro skutkującą zwiększeniem dostępnej puli alokacji środków, wybrano do dofinansowania kolejne projekty (projekty z pozycji nr 22) (zgodnie z zapisami Podrozdziału 7.4 pkt. 6 Wytycznych w zakresie trybów wyboru projektów na lata 2014-2020):

Lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (PDF 183 KB) - wersja z 4 lutego 2016 r.

Lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (PDF 211 KB) - wersja z 21 stycznia 2016 r.

Lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (PDF 145 KB) - wersja z 30 grudnia 2015 r.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

IV kwartał 2015 r./ I kwartał 2016 r.

Miejsce składania wniosków

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Oddział promocji i informacji EFS 
ul. Wólczańska 49
budynek B, I piętro, pok. 1.03 i 1.04
90-608 Łódź

Sposób składania wniosków

Wnioski należy złożyć w formie elektronicznej poprzez aplikację System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych oraz w formie papierowej.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Instytucje rynku pracy:

  • publiczne służby zatrudnienia,
  • Ochotnicze Hufce Pracy,
  • agencje zatrudnienia,
  • instytucje szkoleniowe,
  • instytucje dialogu społecznego (związki zawodowe lub organizacje związków zawodowych, organizacje pracodawców, organizacje bezrobotnych, organizacje pozarządowe, jeżeli wśród zadań statutowych znajduje się realizacja zadań w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej),
  • instytucje partnerstwa lokalnego.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

  1. Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (OBLIGATORYJNE):
    - identyfikacja potrzeb osób młodych pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych,
    - kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.   
  2. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji:
    - kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzebę uzupełnienia edukacji formalnej lub potrzebę potwierdzenia kwalifikacji m.in. poprzez odpowiednie egzaminy,
    - nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia.   
  3. instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców:
    - nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży,
    - wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska (wyłącznie w połączeniu z subsydiowanym zatrudnieniem).   
  4. instrumenty i usługi rynku pracy służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES):
    - wsparcie mobilności międzysektorowej dla osób, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia w sektorze lub branży, m.in. poprzez zmianę lub uzupełnienie kompetencji lub kwalifikacji pozwalającą na podjęcie zatrudnienia w innym sektorze, min. poprzez praktyki, staże i szkolenia, spełniające standardy wyznaczone dla tych usług (np. Europejska i Polska Rama Jakości Praktyk i Staży),
    - wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania, m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu, zapewnienie środków na zasiedlenie.   
  5. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób niepełnosprawnych:
    - niwelowanie barier jakie napotykają osoby młode niepełnosprawne w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów wskazane zostały w Regulaminie konkursu (PDF 1 MB)

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 95%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

30 424 768 zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru


Uwaga: 25 sierpnia nastąpiła zmiana zapisów Regulaminu, m.in. został przesunięty termin konkursu na okres: od 7 sierpnia do 8 września 2015 r. Szczegółowe informacje (PDF 183 KB)

Uwaga: 13 sierpnia nastąpiła zmiana zapisów Regulaminu dotyczących kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów:

Uwaga: 29 lipca nastąpiła aktualizacja regulaminu w związku z m.in.: zatwierdzeniem 22 lipca 2015 r. Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków EFS w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020, zmianą niektórych zapisów Minimalnego zakresu regulaminu konkursu dla PO WER 2014-2020, doprecyzowaniem zapisów dotyczących oceny projektów zgodnie z Rocznym Planem Działania na rok 2015

 

Regulamin konkursu (PDF 1 MB) - wersja aktualna, obowiązująca od 26 sierpnia 2015 r.
Opis zmian do poprzedniej wersji regulaminu (DOC 948 KB)

Poprzednie wersje regulaminu:

Załącznik nr 11 - Wymagania dotyczące standardu oraz cen rynkowych (PDF 497 KB) - wersja aktualna, obowiązująca od 26 sierpnia 2015 r.
Opis zmian do poprzedniej wersji załącznika (DOC 156 KB)

Poprzednie wersje załącznika:

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie 

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami do umowy

Wzór umowy – porozumienia z państwowymi jednostkami budżetowymi wraz z załącznikami do umowy

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze zostały określone w Regulaminie konkursu.

Pytania i odpowiedzi

Pytania prosimy kierować do:
Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
90-608 Łódź
ul. Wólczańska 49
tel. (42) 638-91-30/39
e-mail: power@wup.lodz.pl

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Linki

Strona Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi