Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

RPO 10.3

10.3 Ochrona, utrzymanie i przywrócenie zdrowia / 10.3.1 Programy z uwzględnieniem rehabilitacji leczniczej ułatwiające powroty do pracy oraz umożliwiające wydłużenie aktywności zawodowej, RPO Łódzkiego

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

październik/listopad 2022 r.

Miejsce składania wniosków

nie dotyczy

Sposób składania wniosków

Wnioskodawca przygotowuje wniosek w wersji elektronicznej, na obowiązującym formularzu, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu.

Wniosek należy przygotować za pośrednictwem generatora wniosków.

Aby móc korzystać z generatora wniosków należy założyć konto dla wnioskodawcy zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020, stanowiącą Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie uznaje się datę wysłania wersji elektronicznej wniosku za pośrednictwem generatora wniosków. Wnioski złożone w innej formie niż za pośrednictwem generatora pozostaną bez rozpatrzenia.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

O dofinansowanie mogą występować wszystkie podmioty, które spełniają kryteria określone w Regulaminie konkursu nr RPLD.10.03.01-IZ.00-10-002/22, w szczególności:

  • jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz utworzone przez nie podmioty,
  • podmioty wykonujące działalność leczniczą wskazane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej,
  • instytucje naukowe,
  • jednostki badawczo-rozwojowe,
  • organizacje pozarządowe,
  • podmioty ekonomii społecznej,

legitymujące się doświadczeniem w świadczeniu usług stanowiących zakres projektu.z wyłączeniem:

  • osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się wnioskodawcy oraz partnerzy (o ile dotyczy), którzy podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w:

  • art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych,
  • art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

Należy również spełnić następujące wymogi wynikające ze szczegółowych kryteriów dostępu obowiązujących dla konkursu:

  1. Świadczenia opieki zdrowotnej - Udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej jest możliwe przez podmioty wykonujące działalność leczniczą uprawnione do tego na mocy przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w oparciu o definicję zawartą w ustawie o działalności leczniczej oraz przez osoby z fachowymi uprawnieniami wskazanymi w Programie (w zależności od rodzaju świadczeń zaplanowanych w RPZ).
  2. Zgodność z regionalnym programem zdrowotnym – Założenia projektu przedstawione we wniosku o dofinansowanie powinny być zgodne z zakresem regionalnego programu zdrowotnego (RPZ) załączonego do regulaminu konkursu, w zakresie: okresu realizacji, celu, kwalifikacji i naboru uczestników, działań podejmowanych w ramach RPZ, warunków realizacji, w tym dotyczących personelu, wyposażenia i warunków lokalowych

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

W konkursie wspierane będą projekty mające na celu wdrożenie „Programu rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa, do których predysponuje lub nasila objawy siedzący charakter pracy” (RPZ).

Należy spełnić wymóg wynikający ze szczegółowego kryterium dostępu obowiązującego dla konkursu:

  • Maksymalny okres realizacji projektu – Planowany termin zakończenia realizacji projektu nie może przekroczyć 31 października 2023 roku.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów dla Poddziałania X.3.1 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu, niniejszego konkursu, znajdują się w Rozdziale 7.1. Regulaminu konkursu oraz w Załączniku nr 3 do SZOOP RPO WŁ 2014-2020.

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny poziom dofinansowania to 94%, w tym wsparcie finansowe EFS 85%.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 2 202 231,54 EUR co stanowi 10 550 450,87 PLN.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu (wersja obowiązująca od 28.11.2022)

Wykaz zmian w regulaminie konkursu

Regulamin Konkursu (wersja archiwalna, obowiązująca do 27.11.2022)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek określa rozdział 8 Regulaminu konkursu.

Pytania i odpowiedzi

W sprawach dotyczących konkursu informacji udzielają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Województwie Łódzkim. Wyjaśnienia oraz odpowiedzi na pytania do konkursu publikowane są w Serwisie Internetowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – Nabory wniosków – Nr RPLD.10.03.01-IZ.00-10-002/22.

Linki

Łącze bezpośrednie do ogłoszenia o naborze w serwisie Programu Regionalnego Województwa Łódzkiego